Yükleniyor...

İran’da Kripto Para Madenciliği Yapmak Artık Yasal!

İran, aldığı karar ile kripto para madenciliğini endüstriyel bir faaliyet olarak onayladı ve yasal hale getirdi.

İran Kripto Para Madenciliği

İran, aldığı karar ile kripto para madenciliğini endüstriyel bir faaliyet olarak onayladı ve yasal hale getirdi. Karar İran Devlet Başkanı Hassan Rouhani’nin başkanlık ettiği Pazar günkü kabine toplantısı sırasında alındı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para madenciliğinin ülkede resmi hale gelmesiyle bu faaliyette bulunan kuruluşların artık İran Sanayi, Maden ve Ticaret Bakanlığı’ndan lisans almaları gerekiyor. Birçok uzmana göre ABD’nin ülkeye dönük yaptırımlarının etkisini hafifletmek için böyle bir karar alındı ve ülkede kripto paraların yasallaştırılmasındaki ilk adımı temsil ediyor.

İran’da elektriğin son derece ucuz olması birçok kişiyi kripto para madenciliği yapmaya itmiş, Çin gibi ülkelerden gelen birçok madenci ülkede madencilik çiftlikleri kurmuşlardı.

İran hükümeti henüz madencilik faaliyetinde kullanılacak olan elektrik için bir tarife belirlemiş değil. Beklenen tarife kilovat saat başına yaklaşık 7 cent’lik bir ücretlendirme.

Öte yandan hükümet henüz madencilere verilecek olan elektriğin ücretini belirlemedi. Bununla birlikte, kilovat saat başına yaklaşık 7 cent olması öngörülüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x