Yükleniyor...

IRS, Bitcoin (BTC) Cüzdanlarını Kırabilecek Hacker’ları İşe Almak İstiyor

IRS, kripto para birimi cüzdanlarına erişebilecek kişiler arıyor.

irs

IRS, kripto para birimi cüzdanlarına erişebilecek kişiler arıyor.

Kripto para sahipleri, kripto paralarını donanım cüzdanlarında güvence altına almak için çabalarken, ABD’nin gelir idaresi kurumu IRS, bu konuda farklı çalışmalar yürütüyor. VICE tarafından hazırlanan bir habere göre, vergi toplama kurumunun kolluk kuvvetleri, soruşturmalarla ilgili olabilecek kripto para cüzdanlarını kırabilecek kişileri işe alıyor.

Ceza Soruşturma Bölümü (CID) tarafından yayınlanan belge, “kriptografik bulmacayı” çözememesinin, fonların hareketini takip etmeyi ve onları kurtarmayı zorlaştırdığını söylüyor:

“Kripto para birimleri tarafından sağlanan ademi merkeziyetçilik ve anonimlik, geleneksel kanun yaptırımı ve düzenleyici kurumların dışında, değerli bir şeyin depolanması ve değiş tokuşu için bir ortam sağlamıştır. Bu kriptografik bulmacanın, organizasyonlardan kaçmaya devam eden bir kısmı var, kripto cüzdanlarda milyonlarca, hatta belki de milyarlarca dolar var.”

IRS, kripto para cüzdanlarına girmek için yardımcı olabilecek birini arıyor:

“Bu sözleşmenin açık sonucu, siber güvenlik araştırmalarını, dijital adli tıp laboratuvarında eğitilebilen ve takip edilebilen ölçülü, tekrarlanabilir, tutarlı dijital adli tıp süreçlerine dönüştürmektir.”

Bununla birlikte, güvenlik araştırmacıları arasındaki fikir birliği, donanım cüzdanlarının onları başarılı bir şekilde kırmak için çok az güvenlik açığına sahip olduğu ve bu da IRS’nin çabasının muhtemelen boşuna olacağı anlamına geliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner