İspanyol Bankalarının Kripto Varlık Hizmetleri Sunmaya Hazırlandığı Bildiriliyor • Coinkolik
Yükleniyor...

İspanyol Bankalarının Kripto Varlık Hizmetleri Sunmaya Hazırlandığı Bildiriliyor

İspanya’daki bankaların müşterilerine, kripto hizmetleri sunmaya hazırlandığı bildiriliyor.

ispanyol bankalarinin kripto varlik hizmetleri sunmaya hazirlandigi bildiriliyor 2

İspanya’daki bankaların müşterilerine, kripto hizmetleri sunmaya hazırlandığı bildiriliyor. 

İspanyol El Pais gazetesinin aktardığına göre, İspanya’daki bankalar kripto varlık hizmetleri sunmak üzere hazırlık yapıyor. İspanya Merkez Bankası, geçtiğimiz Haziran ayında kripto varlık hizmetleri sağlamak için kaydolmak isteyen kuruluşlara talimat vereceğini söylemişti. İlgili daire, 29 Ekim itibariyle faaliyete geçecek ancak bankalar hala merkez bankasının talimatını bekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dairenin, halihazırda düzenlenmiş kuruluşlar olan finansal kurumlar için tasarlanıp tasarlanmadığı konusunda belirsizlik bulunuyor. Ancak düzenleyici danışmanlık firması finReg’in ortağı Gloria Hernández Aler, söz konusu kuruluşlar halihazırda doğrudan denetlendiği için bir bankanın dayatılan gerekliliklerini yerine getirmesinin mantıklı olmayacağını söylüyor. Aler diğer taraftan, esas olarak kadar para aklamaya amaçlayan bu dairenin, bu tür bir hizmet sağlayacaklarını bildirmelerinin mantıklı olduğunu ve muhtemelen kripto varlıklarının dinamiklerine uyarlamak için kara para aklama politikalarını değiştirmeleri gerekeceğine dikkat çekiyor.

Söz konusu haberde ayrıca, bazı büyük finansal kurumlarının uyumluluk departmanlarının kripto hizmetleri sunmak için kayıt olup olmamaları gerektiğini araştırmaya başladığı ifadeleri yer alıyor. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x