Yükleniyor...

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin Logosu NFT Oldu

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (İSUBÜ) logosunu NFT olarak OpenSea'de satışa çıkardığını duyurdu.

isparta rektor NFT

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (İSUBÜ) logosunu NFT olarak OpenSea’de satışa çıkardığını duyurdu.

Siber Güvenlik ve Araştırma Merkezince ‘Geleceği Bizimle İnşa Et’ sloganı ile hayata geçirilen proje, akademisyen ve öğrencilerin tasarım ve çalışmalarıyla NFT olarak OpenSea platformunda satışa çıkarılıyor.

opensea isparta university

ISUBÜ, NFT Derslerini de Seçmeli Ders Olarak Ekledi

AA muhabirine konuşan ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Diler, ISUBÜ’nün yenilikçi bir üniversite olduğunu, NFT derslerini de seçmeli ders olarak açtıklarını belirtti. Üniversiteye ait NFT koleksiyonlarının satışa çıkarılacağını aktaran Diler, sanal dünyada üniversitesinin logosunu satışa çıkaran ilk üniversite olduklarını belirtti.

Isparta logo

ISUBÜ Siber Güvenlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Ahmet Ali Süzen de, üniversite tarafından akademik ve bilimsel çalışmaları dijital ortamda korumayı hedeflediklerini ifade ederek şöyle konuştu;

“NFT son dönemlerin çok yaygın olarak kullanılan bir tarafı metaverse dediğimiz teknolojinin geçişinde çok yaygın olarak kullanılacak ve ülkemizin de bu konuda çok ciddi çalışması var. Üniversitemizin logosunu ve birimlerimizden yapılan çalışmaların NFT görsellerini aktarmış bulunmaktayız.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x