Yükleniyor...

İsrail Menkul Kıymetler Kurumu, Düzenleme Çalışmaları Kapsamında Blokzinciri Hackathonu Düzenleyecek

İsrail Menkul Kıymetler Kurumu (ISA), ülkedeki fintek alanını düzenleme çalışmaları kapsamında önümüzdeki ay bir blokzinciri hackathonuna ev sahipliği yapacak.

israil menkul kiymetler kurumu duzenleme calismalari kapsaminda blokzinciri hackathonu duzenleyecek8

İsrail Menkul Kıymetler Kurumu (ISA), ülkedeki fintek alanını düzenleme çalışmaları kapsamında önümüzdeki ay bir blokzinciri hackathonuna ev sahipliği yapacak. 

İsrail Menkul Kıymetler Kurumu Başkanı Anat Guetta, ülkedeki fintek alanını nasıl düzenleyeceklerine dair planlarını ortaya çıkardı. Ülke, fintek alanında daha geniş bir gözetim oluşturmaya yönelik ilk adımını önümüzdeki ay bir blokzinciri hackathonu düzenleyerek atacak. Hackathon, 24 Mart tarihinde Tel Aviv’de gerçekleşecek. 

Kurum bu hackathon ile İsrail’deki menkul kıymetleri ve devlet borç piyasalarını destekleyen altyapıyı geliştirebilecek blokzinciri tabanlı çözümleri kendine çekmeyi amaçlıyor. Kurum ayrıca bu hackathonu düzenleyebilmek için İsrail Maliye Bakanlığı ve VMware, Digital Asset ve Algorand gibi teknoloji sağlayıcılarıyla ortaklık kurdu. Hackathon, Dünya Ekonomik Forumu (WEF) ve QEDIT tarafından yönetilecek.

Guetta konu hakkında yaptığı açıklamada, bu hackathonun yalnızca fintek alanında profesyonellerle işbirliği yapmakla kalmayıp aynı zamanda fintek ve kripto sektörünü düzenlemek için gereken uzmanlığı toplamalarını sağlayacak daha büyük bir girişimin parçası olacağını söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner