Yükleniyor...

İşte XRP’deki Sert Düşüşün Nedeni!

Toplam piyasa değeri ile dünyanın en büyük ikinci altcoin'i olan XRP, düzenli ve yavaş düşüşlerinin ardından dün gece saatlerinde inanılmaz şekilde sert bir şekilde çakıldı.

Ripple XRP

Toplam piyasa değeri ile dünyanın en büyük ikinci altcoin’i olan XRP, düzenli ve yavaş düşüşlerinin ardından dün gece saatlerinde inanılmaz şekilde sert bir şekilde çakıldı. 2018’in Eylül ayından bu yana görülmeyen 0,25 dolara kadar gerileyen XRP, CoinMarketCap’in verilerine göre son 24 saatte yüzde 10’dan fazla değer kaybederek 0,263 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yatırımcıları şaşkına çeviren düşüşün arkasındaki neden ise oldukça eskiye dayanan bir olaydan kaynaklanıyor. Bradley Sostack isimli bir yatırımcı daha önce XRP’ye birçok dava açmıştı. Sostack şimdi ise XRP’nin ihraççısı, arkasındaki şirket olan Ripple’a dava açma hazırlığında.

Geçtiğimiz günlerde yeni bir resmi bildiride bulunan ABD Menkul Kıymetler Ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bu hamlesi Sostack’ın elini daha da güçlendirdi. Sostack, iddialarını Ripple’ın kayıtsız ve lisanssız bir şekilde menkul kıymet satışı yaptığı şeklinde destekleyebilecek ki zaten davası da tümüyle bunun üzerinden açılmış durumda.

Konuyla ilgili Twitter hesabı üzerinden kısa bir değerlendirmede bulunan ünlü analist ve ekonomist Tone Vays de Ripple’ın ve doğrudan XRP’nin SEC’in gazabını hissedeceğini söyledi.

Ripple, son dönemde kendisini XRP’den ayırmak için mücadele ediyor. Şirket XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını ispatlamaya çalışsa da karşı görüşte olanların sayısı bir hayli fazla ve SEC’ten gelebilecek herhangi bir olumsuz müdehale XRP’deki düşüşü daha da şiddetlendirebilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x