Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Kripto Para Haberleri İşte XRP'deki Sert Düşüşün Nedeni!

İşte XRP’deki Sert Düşüşün Nedeni!

ABONE OL:google-news

Toplam piyasa değeri ile dünyanın en büyük ikinci altcoin‘i olan XRP, düzenli ve yavaş düşüşlerinin ardından dün gece saatlerinde inanılmaz şekilde sert bir şekilde çakıldı. 2018’in Eylül ayından bu yana görülmeyen 0,25 dolara kadar gerileyen XRP, CoinMarketCap‘in verilerine göre son 24 saatte yüzde 10’dan fazla değer kaybederek 0,263 dolardan işlem görüyor.

Yatırımcıları şaşkına çeviren düşüşün arkasındaki neden ise oldukça eskiye dayanan bir olaydan kaynaklanıyor. Bradley Sostack isimli bir yatırımcı daha önce XRP’ye birçok dava açmıştı. Sostack şimdi ise XRP’nin ihraççısı, arkasındaki şirket olan Ripple’a dava açma hazırlığında.

Geçtiğimiz günlerde yeni bir resmi bildiride bulunan ABD Menkul Kıymetler Ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bu hamlesi Sostack’ın elini daha da güçlendirdi. Sostack, iddialarını Ripple’ın kayıtsız ve lisanssız bir şekilde menkul kıymet satışı yaptığı şeklinde destekleyebilecek ki zaten davası da tümüyle bunun üzerinden açılmış durumda.

Konuyla ilgili Twitter hesabı üzerinden kısa bir değerlendirmede bulunan ünlü analist ve ekonomist Tone Vays de Ripple’ın ve doğrudan XRP’nin SEC’in gazabını hissedeceğini söyledi.

Ripple, son dönemde kendisini XRP’den ayırmak için mücadele ediyor. Şirket XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını ispatlamaya çalışsa da karşı görüşte olanların sayısı bir hayli fazla ve SEC’ten gelebilecek herhangi bir olumsuz müdehale XRP’deki düşüşü daha da şiddetlendirebilir.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar