Yükleniyor...

İsviçreli Fintech Şirketi, Kripto Varlık Hizmetlerini Almanya ve Avusturya’ya Genişletecek

İsviçre merkezli finans kuruluşu Leonteq AG, kripto varlık hizmetlerini Almanya ve Avusturya'ya genişleteceğini açıkladı.

isvicreli fintech sirketi kripto varlik hizmetlerini almanya ve avusturyaya genisletecek

İsviçre merkezli finans kuruluşu Leonteq AG, kripto varlık hizmetlerini Almanya ve Avusturya’ya genişleteceğini açıkladı. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Zürih merkezli fintech şirketi Leonteq AG, Almanya ve Avusturya’daki kurumsal yatırımcıların yanı sıra özel müşterilere dijital varlık teklifleri sunmak için ICF BANK AG ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Girişim, yatırımcılara önde gelen Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) dahil olmak üzere 18 kripto varlık ile işlem yapma şansı tanıyacak. 

Leonteq İsviçre’den Uzaklaşıyor

Yapılandırılmış finansal ürünler konusunda uzmanlaşmış bir İsviçre firması olan Leonteq AG, Almanya ve Avusturya’daki yatırımcıların 18 kripto para birimi ile çalışmasına izin vereceğini duyurdu. Bunlara Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin, Ripple, Cardano ve daha fazlası dahildir.

Fintech şirketi ayrıca ortağının Frankfurt merkezli kurum olan ICF BANK AG olduğunu açıkladı. Leonteq Kripto Varlık Teklifleri Başkanı Björn Geidel, İsviçre kuruluşunun şu anda Alman ve Avusturya bölgelerindeki varlık sınıfının toplam piyasa değerinin yaklaşık %76’sını kapsadığını belirtti:

“Müşterilerimize, merkeziyetsiz finans, depolama veya blokzinciri teknolojileri gibi kripto alanındaki çeşitli temalarda menkul kıymetleştirilmiş bir formatta böylesine geniş bir temel evren ve benzersiz yatırım fırsatları sunmaktan gurur duyuyoruz.”

ICF BANK’ın Yönetim Kurulu üyesi Sascha Rinno, DACH bölgesindeki (Avusturya, Almanya ve İsviçre) yatırımcıların dijital varlık operasyonları için artan bir iştah gösterdiğini belirtti. Leonteq ile işbirliğinin kripto pazarına katılmak isteyenler için faydalı olacağını söyledi:

“Leonteq ile yaptığımız bu işbirliği sayesinde hem kurumsal yatırımcıların hem de özel yatırımcıların kripto varlıklarına olan ilgisini karşılıyoruz. Leonteq, yapılandırılmış sertifikalar ve kripto varlıkları alanında mükemmelliği ve kaliteyi temsil eden köklü bir ihraççıdır ve onlarla çalışmaktan memnuniyet duyuyoruz.”

Leonteq, merkezi Zürih’te bulunan büyük bir fintech şirketidir. Yapılandırılmış finansal ürünlerin yanı sıra sigorta ürünleri de sağlar. Firma 50’den fazla pazara hizmet veriyor ve yönetim altında 140 milyar doların üstünde varlık olduğunu bildirdi. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x