Anasayfa Bitcoin (BTC) İtalya Başbakan Yardımcısı Kanun Tasarısını Sundu! Bitcoin'e Milyonlarca Dolar Akabilir!

İtalya Başbakan Yardımcısı Kanun Tasarısını Sundu! Bitcoin’e Milyonlarca Dolar Akabilir!

İtalya, vatandaşların evindeki, kasasındaki ve yastık altındaki birikimleri vergilendirmeye hazırlanıyor. İtalya Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Matteo Salvini, vatandaşların yastık altında sakladığı para ve mücevherlere vergi getirilmesi için İtalyan Parlamentosu’na ilgili kanun tasarısını sundu.

Şimdi tasarı Parlemento’da görüşülecek. Eğer ki tasarı kabul edilerek yasalaşacak olursa insanların birikimlerini kolay saklanabilir, anonim varlıklara taşıması kuvvetle muhtemel. Kanun tasarısı İtalya halkı tarafından büyük tepki aldı. Birçok İtalya vatandaşı bunun kabul edilmez olduğunu, devletin açgözlülük yaptığını dile getiriyor.

Bu noktada İtalyanların yastık altındaki birikimleri için vergi ödemekten kaçınmak adına Bitcoin’e ve türevlerine yönelmeleri güçlü bir ihtimal. Böyle bir tabloda kripto para piyasasına milyonlarca dolar değerinde yeni para girişi olabilir. Bu da başta Bitcoin olmak üzere diğer birçok kripto para biriminin fiyatını olumlu yönde etkileyecek.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Anlık Piyasa Verileri

-
69,062.517.16%