Yükleniyor...

Jack Dorsey ve Jay-Z, Bitcoin (BTC) Eğitim Kursunu Başlatıyor

Jack Dorsey ve Jay-Z, New York'ta Bitcoin eğitim kursunu başlatmaya hazırlanıyor.

dorsey jayz

Jack Dorsey ve Jay-Z, New York’ta Bitcoin eğitim kursunu başlatmaya hazırlanıyor.

Block CEO’su Jack Dorsey ve dünyaca ünlü rapçi Jay-Z, Bitcoin eğitimini finanse etmek için ortaklık kurdu. Ücretsiz olarak verilecek kurs, New York halkını Bitcoin hakkında eğitme amacı taşıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin Akademisi” başlıklı eğitim programı, Crypto Blockchain Plug’tan Najah J. Roberts ve Lamar Wilson tarafından yönetilecek.

Bitcoin Akademisi’nin web sitesine göre program, toplulukların “bilgiyle” güçlendirilmesine olanak sağlayacak ve bölge sakinleri için Bitcoin’e giriş önündeki engelleri ortadan kaldıracak.

Bitcoin’in henüz temel ürünleri satın almak için yaygın olarak kullanılamadığı düşünüldüğünde, Bitcoin’i kullanarak konuyla ilgili deneyim kazanmak çok mümkün değil. Bununla birlikte Strike’ın Lightning Network teknolojisi ile birlikte Shopify ile ortaklık kurması Bitcoin ödemelerini yaygınlaştırılmasını sağlıyor.

“Bu program, eğitim vermeyi, toplumu bilgi ile güçlendirmeyi ve sakinlerin özel olarak Bitcoin ve genel olarak finans hakkında da daha fazla bilgi edinebilmeleri için bazı engellerden kurtulmayı amaçlıyor”

Akademinin dersleri 22 Haziran – 7 Eylül arasında hem çevrimiçi hem de yüz yüze verilecek. Katılımcılara ücretsiz MiFi cigazları ve akıllı telefonlar sunulacak.

Program kapsamında 5-17 yaş arasındaki çocuklar için “Kripto çocuk kampı” da yer alacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x