Yükleniyor...

Japon Kripto Varlık İşlem Platformu Liquid Hack’lendi

Japonya'da regülasyonlarla uygun bir kripto varlık işlem platformu olan Liquid, sıcak cüzdanları bir güvenlik ihlali nedeniyle saldırıya uğradığı için varlık yatırma ve çekme işlemlerini askıya aldı.

hacker liquid kripto

Japonya’da regülasyonlarla uygun bir kripto varlık işlem platformu olan Liquid, sıcak cüzdanları bir güvenlik ihlali nedeniyle saldırıya uğradığı için varlık yatırma ve çekme işlemlerini askıya aldı.

Firma, yaptığı bir açıklamada, sıcak cüzdanlarının tehlikeye atıldığını ve varlıklarını soğuk cüzdanlara taşıdıklarını söyledi:

“Şu anda araştırıyoruz ve düzenli güncellemeler sağlayacağız. Bu arada para yatırma ve çekme işlemleri askıya alınacak.”

Liquid, bilgisayar korsanıyla ilişkili olduğuna inanılan Bitcoin, Ethereum, Tron ve XRP’de dört blockchain adresini de paylaştı. Ancak Liquid, tam olarak ne kadar varlığın çalındığını henüz doğrulamadı.

Ancak zincir içi veri akışına göre, toplamda dört adres, hepsi saatler önce başlatılan işlemlerle 80 milyon dolardan fazla kripto varlık aldı ve yayın tarihi itibariyle hala yaklaşık 74 milyon dolara sahip.

Bitcoin adresi, birden fazla işlemde gönderen adresten 4.7 milyon dolar değerinde 106 BTC aldı. Ethereum adresi, 69 milyon dolar değerinde ETH ve çeşitli ERC-20 token’ları aldı.

Tron ve XRP adreslerindeki varlıklar, toplamda 10 milyon doların üzerine çıktı.

Liquid’in Twitter’daki hack’i açıklamasından kısa bir süre sonra, Bitcoin’in fiyatı 45.000 doların altına düşmeye başladı ve şimdi 44.300 dolar civarında el değiştiriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner