Yükleniyor...

Jed McCaleb’ın Cüzdanında Ne Kadar XRP Kaldı? Ne Zaman Tamamen Biter?

Jed McCaleb'ın XRP bakiyesini izleyen bir internet sitesi tarafından paylaşılan veriler, Ripple kurucu ortağı ve ilk teknoloji baş sorumlusunun cüzdanlarında bir milyardan az XRP kaldığını gösteriyor.

jed mccalebin cuzdaninda ne kadar xrp kaldi

Jed McCaleb’ın XRP bakiyesini izleyen bir internet sitesi tarafından paylaşılan veriler, Ripple kurucu ortağı ve ilk teknoloji baş sorumlusunun cüzdanlarında bir milyardan az XRP kaldığını gösteriyor. McCaleb son üç hafta içinde 91.2 milyon XRP tokeni sattı.

Cüzdanlarında 821.7 Milyon XRP Kaldı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

XRP topluluğundaki bazı araştırmacılar tarafından Jed McCaleb’in XRP bakiyesini izlemek için oluşturulan bir internet sitesi, fintech devi Ripple’ın kurucu ortağının, “tacostand” da dahil olmak üzere tüm cüzdanlarının bakiyesinde toplam 821.725.562 XRP kaldığını gösteriyor. Bu miktar 1.063.965.720 ABD Dolarına karşılık geliyor. 

jed mccalebin cuzdaninda ne kadar xrp kaldi 2
Kaynak: jed.tequ.dev

Bu miktar, Jed’in ne kadar hızlı satacağına bağlı olarak, 298, 227 veya 110 gün içinde tükenecek. İlk seçenek, haftada 2.739.898 XRP satacağını varsayar, ikincisi ayda ortalama 3.598.688 XRP satmayı gerektirir ve üçüncüsü, McCaleb’in her üç ayda bir 7.383.231 XRP satması durumunda gerçekleşebilir.

Ancak görünen o ki, internet sitesi yalnızca mevcut bakiyesini gösteriyor. Ripple’ın eski CTO’suna ne kadar daha göndermesi gerektiğini hesaba katmıyor.

McCaleb’in Cüzdanlarının Mevcut Bakiyesi

XRPscan’e göre, Jed’in ana “tacostand” cüzdanı şu anda 835.485.838 dolara karşılık gelen 646.862.695.91282 XRP’ye sahip bulunuyor. Ripple’dan en son 1 Ağustos tarihinde 182.370.308 XRP almıştı. 

Bununla birlikte, XRPscan verileri, Jed’in zaman zaman XRP’yi diğer cüzdanlarından “tacostand” a taşıdığını gösteriyor. Ağustos ayında, rLkMJhSVwhmmmLjJPVrwQRZZYiYQhVQ1A cüzdanından 23.6 milyon XRP’yi “tacostand”e taşıdı. 

Genel olarak, son üç hafta içinde 91.2 milyon XRP sattı ve bunları 116.897.636 dolara dönüştürdü.

McCaleb’in XRP Satış Programı Ripple Tarafından Onaylandı

McCaleb, fikirlerinin Ripple’da uygulanmayacağını fark ettikten ve 2013 yılında rakip bir blokzinciri platformu olan Stellar’ı kurmak için Ripple’dan ayrıldıktan sonra Jed ve Chris Larsen (başka bir kurucu ortak ve o zamanlar Ripple’ın CEO’su) bu XRP satışları planı üzerinde anlaştılar.

Tazminat anlaşmasının imzalanmasından sonraki ikinci, üçüncü ve dördüncü yılların ilk haftasında McCaleb, 20.000 dolar değerinde XRP satacaktı.

Ardından, beşinci ve altıncı yıllarda, satılması için izin verilen XRP miktarı yıllık 750 milyon XRP idi.

Yedinci yıl boyunca yılda bir milyar XRP ve yedinci yıldan sonra yılda iki milyar XRP satmasına izin verildi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x