Yükleniyor...

JPMorgan Bitcoin (BTC) Fiyatı Hakkında Uyarıda Bulundu

En büyük ABD bankası, Bitcoin'in (BTC) azalan ivmesinin gelecekteki rallilerini engelleyebileceğini iddia ediyor.

jpmorgan bitcoin

En büyük ABD bankası, Bitcoin’in (BTC) azalan ivmesinin gelecekteki rallilerini engelleyebileceğini iddia ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bloomberg’in haberine göre JPMorgan stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou, kripto para biriminin azalan ivmesi nedeniyle Bitcoin’in rallisinin sona ereceğine inanıyor.

60.000 Dolar Anahtar Seviye

Panigirtzoglou, 60.000 doların artık Bitcoin boğaları için “do or die” (yap ya da öl) seviyesi olduğuna ikna olmuş durumda.

Coinbase’in doğrudan listelendiği gün olan 14 Nisan’da amiral gemisi coin yaklaşık 65.000 dolara yükseldi, ancak 18 Nisan’da şaşırtıcı bir şekilde 51.000 dolara kadar düştü. Yaklaşık 10 milyar dolar değerindeki kripto para vadeli işlemleri Pazar çöküşü sırasında tasfiye edildi. Önde gelen JPMorgan stratejisti, momentum sinyallerinin muazzam yok oluştan sonra çok aylık bir düşüş yaşamasını bekliyor:

“Geçtiğimiz birkaç gün içinde, Bitcoin vadeli işlem piyasaları, geçen Şubat ayının ortasına, geçen Ocak ayının ortasına veya geçen Kasım ayının sonuna benzer şekilde sert bir tasfiye yaşadı. Momentum sinyalleri, hala yüksek seviyelerine rağmen, buradan birkaç ay boyunca doğal olarak azalacak.”

Bitcoin, son birkaç ayda meydana gelen benzer düzeltmelerden sonra hızla geri dönmeyi başardı, ancak Panigirtzoglou, düşen kurumsal akışlar nedeniyle bu sefer durumun böyle olacağını düşünmüyor: “Mevcut konjonktürde önceki bölümlerin bir tekrarını görüp görmeyeceğimizi anlayacağız.”

Bununla birlikte, daha önce bildirildiği üzere, hedge fonu efsanesi Bill Miller, Bitcoin’in “yükseldiğini” iddia etti ve son zamanlarda giderek artan balon düşüncelerini reddetti.


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Yılmaz
Yılmaz
1 yıl önce

Yani satalimmi ayı sezonuna isaretmi ?

0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x