Yükleniyor...

JPMorgan CEO’su: Kripto Paralar Bankacılık Sistemi için Tehdit Teşkil Etmiyor

ABD'nin en büyük bakası JPMorgan'ın CEO'su Jamie Dimon, kripto paraların bankacılık sistemi için tehdit teşkil etmediğini düşünüyor.

JPMorgan CEOsu Kripto Paralar

ABD’nin en büyük bakası JPMorgan’ın CEO’su Jamie Dimon, kripto paraların bankacılık sistemi için tehdit teşkil etmediğini düşünüyor.

Dimon, 27 Haziran’da Yahoo Finance’la yaptığı röportajda kripto paraların mevcut bankacılık sistemi üzerindeki potansiyel etkilerini ele aldı. “Günlük 6 trilyon doları hareket ettiriyoruz” diyen Dimon, bankacılık sisteminin ucuz ve güvenli para transferi için dijital ödeme ağını inşa ettiğini söyleyerek, “zaten kripto paraların sunduklarının tamamına sahibiz” değerlendirmesinde bulundu. JPMorgan Chase’in CEO’su Zelle ile tüm işlemlerin KYC ve AML prosedürlerine uygun olarak gerçekleştirildiğini de belirtti.

Dimon, kripto paraların bankaların temel faaliyetlerini tehdit etmediğini, sağlıklı bir rekabet sağladıklarını ifade etti ve rekabetçi olabilmek adına JPMorgan’ın müşterileri için sürekli serbest ticaret, robot destekli yatırım gibi yeni teklifler geliştirdiğini söyledi.

JPMorgan, 2019’un sonuna kadar kendi kripto para projesi JPM Coin’i kullanma planı yapıyor. JPMorgan’daki dijital hazine hizmetleri başkanı ve Blockchain kolundan sorumlu ismi Umar Farooq’un, geçtiğimiz günlerde bankanın stablecoin’inin Blockchain yoluyla anında tahvil teslimatı sağlama potansiyelinin bulunduğunu açıklamıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x