Yükleniyor...

JpMorgan’dan Önemli Bitcoin Adımı! Bankadaki Özel Müşterilerine Kurum İçi BTC Fonuna Erişimi Açıyor

ABD merkezli finans devi JpMorgan, özel banka varlık yönetimi müşterilerine "kurum içi Bitcoin (BTC) fonuna" erişim teklif ettiği bildirildi.

jpmorgan

ABD merkezli finans devi JpMorgan, özel banka varlık yönetimi müşterilerine “kurum içi Bitcoin (BTC) fonuna” erişim teklif ettiği bildirildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coindesk, teklifin BTC’ye özel New York Dijital Yatırım Grubu (NYDIG) ile bir ortaklık içerecek “pasif olarak yönetilen bir fon” olduğunu açıklayarak “konuya aşina iki kaynaktan” alıntı yaptı. Rapora göre, danışmanlar ilk olarak 4 Ağustos’ta “bankayla yapılan bir lansman görüşmesinde” konuyla ilgili hazırlandılar.

ABD Menkul Kıymetlerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) henüz böyle bir ürüne yeşil ışık yakmamasına rağmen, kaynaklar danışmanların müşterilere fonun “özel pazarlarda bulunan en güvenli ve en ucuz Bitcoin yatırım aracı” olduğunu söyleyerek, yeni fonun “Bitcoin borsasında işlem gören bir fona kolay bir bağlantı noktası olarak hareket edeceğini” de sözlerine ekledi.

CEO Jamie Dimon’un Bitcoin karşıtı söylemlerine rağmen, firma kripto para dünyasına daha fazla girmeye devam ediyor. Geçen ay, şirketin finansal danışmanlarının servet yönetimi müşterilerinin kripto para fonlarına yatırım yapmasına yardımcı olmalarına izin verdiği bildirildi.

Dimon konuyla ilgili şunları söyledi;

“Bitcoin umurumda değil. Benim ilgim yok. Öte yandan müşteriler ilgileniyor ve ben müşterilere ne yapacaklarını söylemiyorum.”

2017 yılında kripto paraları “dolandırıcılık”, “sonunda yok olacak”, “gerçek bir şey değil” olarak yorumlamıştı.

Başka bir konuşmasında, kripto para satın alacak kadar aptal olan kişilerin bir gün bunun bedelini ödeyeceklerini belirtti ancak Dimon daha sonra eleştirmenlerinin yorumlarını bağlamın dışına çıkardığını belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x