Yükleniyor...

JPMorgan’ın Müşterilerine Bitcoin Fonu Sunmaya Hazırlandığı Bildiriliyor

ABD’nin en büyük bankası olan JPMorgan'ın, aktif olarak yönetilen kendi Bitcoin fonunu özel varlık yönetimi müşterilerine sunmaya hazırlandığı bildiriliyor.

jpmorganin musterilerine bitcoin fonu sunmaya hazirlandigi bildiriliyor

ABD’nin en büyük bankası olan JPMorgan’ın, aktif olarak yönetilen kendi Bitcoin fonunu özel varlık yönetimi müşterilerine sunmaya hazırlandığı bildiriliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

CoinDesk’in Pazartesi günü anonim kaynaklara atıfta bulunarak bildirdiği habere göre “konuya aşina iki kaynak” JPMorgan’ın Bitcoin fonunun bu yaz başlayabileceğini aktardı. Buna göre Bitcoin hizmeti şirketi NYDIG, fonun saklama sağlayıcısı olarak görev alacak. 

JPMorgan, konu ile ilgili açıklama yapmayı reddetti. NYDIG, ise konu hakkında herhangi bir dönüş yapmadı. 

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon daha önce Bitcoin’i “sahtekarlık” olarak adlandırmıştı. 2017’de, “hükümetler onu bir gün ezip geçecek” ve “satın alacak kadar aptalsanız, bir gün bunun bedelini ödeyeceksiniz” demişti. 

Bitcoin’in bu yılki büyük fiyat artışının ardından, bir dizi büyük finans kurumu gözlerini Bitcoin’e çevirdi. Geçtiğimiz ay Goldman Sachs, bu yılın ikinci çeyreğinde özel varlık yönetimi müşterilerine Bitcoin ve diğer kripto para yatırım araçları sunacağını söylemişti. Bununla birlikte Morgan Stanley de müşterilerine kripto para alanında yatırımlar sunmaya başladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x