Yükleniyor...

Julian Assange’ın Kardeşi, AssangeDAO’nun Assange’ın Yasal Mücadelesine Yardımcı Olduğunu Söyledi

Wikileaks kurucusu Julian Assange’ın kardeşi Gabriel Shipton, AssangeDAO’nun Assange’ın ABD’ye karşı mücadele vermesine yardımcı olduğunu söyledi.

julian assangein kardesi assangedaonun assangein yasal mucadelesine yardimci oldugunu soyledi 6

Wikileaks kurucusu Julian Assange’ın kardeşi Gabriel Shipton, AssangeDAO’nun Assange’ın ABD’ye karşı mücadele vermesine yardımcı olduğunu söyledi. 

Shipton, gizlilik odaklı kripto projesi Orchid’in podcast yayına katıldı. Yayında ABD karşısındaki yasal mücadele hakkında açıklamalar yapan Shipton, AssangeDAO’nun bu konuda yardımcı olduğunu söyledi. AssangeDAO, Julian Assange’ın casusluk suçlamalarına karşı 53 milyon dolar toplamayı başarmıştı. 

Ayrıca Shipton, DAO’ya bağışlanan 53 milyon doların, Assange’ın savunmasını birkaç yıldır destekleyen bir Alman vakfına gönderildiğini açıkladı. DAO, fonların ABD mahkemelerine ulaşmasının engellemesinin her zamankinden daha olası olması nedeniyle böyle bir yol izliyor. Shipton konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Özellikle ABD’de, ortaya çıktığı durumla mücadele edebilmek için gerçek bir kaynak eksikliği var. Artık Julian, elinde bu kaynaklara sahip ve şimdi sadece odak noktası olan Birleşik Krallık’taki mahkemelerde savaşmak yerine gerçekten savaşabilir. Saldırgan olabilir ve agresif yasal işlem başlatabilir ve gerçekten suçlamaların kaynaklandığı yere götürebilir.”

Bilindiği gibi Assange, WikiLeaks web sitesini işletmesiyle ilgili olarak ABD’nin gizli bilgilerini yasadışı olarak elde etmek ve ifşa etmekle suçlanıyor. 

İngiltere mahkemesi ayrıca, dün Assange’ın ABD’ye iadesine yeşil ışık yaktı. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x