Yükleniyor...

Jupiter Exchange (JUP) gümbür gümbür geliyor: Dikkat çeken veri!

Solana'nın en aktif merkeziyetsiz borsası Jupiter Exchange (JUP), 500 milyon dolara yakın hacim elde ederek Uniswap'ı geride bıraktı.

Jupiter JUP

Solana’nın en aktif merkeziyetsiz borsası Jupiter Exchange (JUP), 500 milyon dolara yakın hacim elde ederek Uniswap’ı geride bıraktı.

Kripto para piyasasında yatırımcıların ilgi odağı farklı alanlara kaymaya başladı. Bitcoin’in (BTC) 40 bin dolar ila 42 bin dolar arasındaki hareketliliği devam ederken, altcoin’lerde geri çekilmeler devam etti. Birçok altcoin ise piyasadan ayrışarak dikkat çeken yükselişlere imza attı. Son zamanlarda kripto piyasası yeni projelerde ve airdrop gündeminde yoğunlaştı.

Solana ekosisteminde yer alan Jupiter Exchange, son 24 saatte 500 milyon dolara yakın işlem hacmi elde ederek Uniswap’ı geride bıraktı. Merkeziyetsiz borsanın yerel token’ı JUP ise 31 Ocak tarihinde birçok borsada listelenecek.

Jupiter Exchange (JUP), airdrop etkisi ve WEN ile öne çıktı

Solana ağının en büyük DeFi projelerinden Jupiter Exchange, JUP airdrop’una hazırlanıyor. 31 Ocak’ta gerçekleşecek JUP airdrop’u, birçok kripto yatırımcısında heyecan yarattı. Özellikle Gateio ve MEXC gibi borsalardan gelen listeleme duyuruları da Jupiter Exchange’e yönelen ilgiyi artırdı.

Jupiter Exchange, airdrop ve listeleme gündeminin ortasında önemli bir veriye imza attı. Zincir üstü verilere göre, son 24 saatte Jupiter Exchange’te 500 milyon dolara yakın işlem hacmi elde edildi. Jupiter Exchange, işlem hacminde Ethereum ağında yer alan Uniswap’ı geride bıraktı.

Jupiter Exchange’in yarım milyar dolarlık işlem hacmi, popüler memecoin WEN ve stablecoin’ler aracılığıyla elde edildi. Jupiter Launchpad’i olan WEN, kısa sürede Solana’nın en popüler memecoin’i haline geldi ve WIF’i geride bıraktı. WEN’deki likidite ekleme ve alım satım işlemleri, Jupiter Exchange’e yaradı.

jupiter hacim

Jupiter’in gelişiminde en önemli etmenlerden birisi de JUP airdrop’u oldu. Kripto yatırımcıları, Jupiter Exchange’te gerçekleştirdikleri işlem hacmi ile JUP airdrop’u alabileceklerini düşündüler. Birçok yatırımcı, özellikle WEN aracılığıyla işlem hacmi gerçekleştirdi.

Jupiter Exchange, 31 Ocak’ta JUP airdrop’unu gerçekleştirecek ve aynı anda borsalarda listeleyecek.

Jupiter ekibi, yeni kullanıcıların airdrop beklentilerine yönelik X paylaşımında bulundu. Ekip, “Yakın zamanda aramıza katılan tüm Jupiter kullanıcılarına bir mesajımız var.” başlığıyla duyuru yaptı. Bu duyurda, airdrop için halihazırda snapshot (ekran görüntüsü) alındığı ve yeni kullanıcıların airdrop’a dahil edilmeyeceği ile ilgili açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamaya göre, 31 Ocak’ta gerçekleşen airdrop’a yeni kullanıcılar dahil edilmeyecek. Diğer taraftan ekip, yeni kullanıcıların da ilerleyen zamanlarda ödüllendirileceğine dair sinyal verdi. Jupiter’in kurucusu Meow, yeni kullanıcılar için de airdrop planlaması yapıldığını ve bunun hakkında bilgi verileceğini aktardı. Ancak Meow, bir sonraki airdrop’un zaman alacağının altını çizdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner