Yükleniyor...

Justin Sun, Elon Musk’ın Bitcoin’in (BTC) Karbon İzi Konusundaki Endişelerine Katılıyor

Tron'un (TRX) kurucusu ve CEO'su Justin Sun, boğa piyasasının bu yılın Temmuz ve Ağustos aylarında tekrar başlayacağını öngördü.

justin sun

Tron’un (TRX) kurucusu ve CEO’su Justin Sun, boğa piyasasının bu yılın Temmuz ve Ağustos aylarında tekrar başlayacağını öngördü.

Justin Sun, Elon Musk’ın Bitcoin (BTC) madenciliğinin karbon izi endişelerin katılıyor. Sun’a göre proof-of-work konsensüs algoritmasının bazı kusurları olduğuna inanıyor ve insanları daha fazla yeşil enerji kullanmaya çağırıyor.

Justin Sun, Elon Musk’a Destek Verdi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Geçtiğimiz haftalarda Tesla’nın Bitcoin ödemelerini durdurması ve akabinde Musk’ın yaptığı Bitcoin karbon izi açıklamaları, kripto para gündemine bomba gibi düşmüştü. Musk madencileri daha fazla yenilenebilir enerji kullanmaya davet etmişti.

Tron CEO’su Justin Sun, bu endişelere katıldığını ifade etti. Bloomberg ile yaptığı röportajda konuşan Sun, kripto para birimi endüstrisinin kalıcı bir yeşil enerji çözümü bulması gerektiğini belirtti. Sun, birçok madencinin halihazırda yenilenebilir enerji kullandığına inanıyor. Ancak bu yine de yeterli olmayabilir.

Sun ayrıca Bitcoin’in kullandığı proof-of-work konsensüs algoritmasına kıyasla, proof-of-stake algoritmasının karbon izini %99’a kadar azalttığını ifade etti. Sun’a göre bu sebepten ötürü giderek daha fazla blockchain projesi proof-of-stake’e yöneliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x