Yükleniyor...

Kadir Has Üniversitesi ile Atina Üniversitesi’nden Kripto Paralar ve Blockchain İşbirliği

Yunanistan'ın Ar-Ge alanında önde gelen üniversitelerden Atina Üniversitesi ile Kadir Has Üniversitesi son dönemin önem arz eden teknolojilerden Blockchain ve kripto paralar üzerine işbirliği yaptı.

Kadir Has Üniversitesi Blockchain ve Kripto Paralar

Yunanistan’ın Ar-Ge alanında önde gelen üniversitelerden Atina Üniversitesi ile Kadir Has Üniversitesi son dönemin önem arz eden teknolojilerden Blockchain ve kripto paralar üzerine işbirliği yaptı.

“Dijital Varlık Ekosistemi” ile Blockchain ve kripto para teknolojilerinde uzman mezunlar yetiştirmek için kolları sıvayan Kadir Has Üniversitesi, Atina Üniversitesi ile “Blockchain” ve “Kripto para” için işbirliği protokolü imzaladı.

İki üniversite arasındaki işbirliği protokolü ile Blockchain ve kripto para konularında Ar-Ge çalışmaları, eğitim programları, proje işbirliği ve öğrenciği değişimi yapılacak.

Türkiye’de ilk kez denenen ve online canlı bağlantı ile gerçekleştirilen imza töreninde protokolü Kadir Has Üniversitesi adına Ar-Ge Kaynakları Direktörü Prof. Dr. Hasan Dağ, Atina Üniversitesi adına ise Geometri ve Cebir Algoritmaları Laboratuvarı Direktörü Prof. Dr. Ioannis Emiris imzaladı. Törene Volentix Labs Danışma Kurulu’na üye olan Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Bölümü Öğretim Görevlisi İsmail Hakkı Polat da katıldı.

Törende konuşan Kadir Has Üniversitesi Ar-Ge Kaynakları Direktörü Prof. Dr. Hasan Dağ “Üniversite olarak uzun zamandır Blockchain’i ve kripto paraları akademik müfredatına dahil eden ilk üniversitelerden biriyiz. Atina Üniversitesi ile yapılan bu anlaşma, Blockchain ve kripto para alanındaki akademik birikim ve uzmanlıklarımızı somut proje ve işbirlikleriyle küresel arenaya taşıma yolunda ilk işbirliğimiz. Aynı zamanda üniversitemizin hem akademik bilgi birikimini uluslararası işbirlikleriyle dünyaya taşıma, hem de dünyanın seçkin akademik kurumlarıyla karşılıklı bilgi alışverişinde bulunma vizyonunu ileriye taşıma yolunda önemli bir adım olacaktır.” dedi.

Atina Üniversitesi Geometri ve Cebir Algoritmaları Laboratuvarı Direktörü Prof. Dr. Ioannis Emiris ise “Kadir Has Üniversitesi ile yaptığımız bu anlaşma sayesinde, dijital varlıkların değerlendirmesinde yapay zeka ve makine öğrenmesi yöntemleri konusunda ve dolayısıyla Volentix Dijital Varlık Ekosistemi’nin ilk yazılım paketi, merkezsiz borsaların (DEX) programlanmış desteği için karşılıklı bilgi ve uzmanlık aktarımı sağlanacaktır. Bu işbirliğinden her iki ülkenin de yararına çalışmalar doğacağını düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x