Yükleniyor...

Kahramanmaraş’ta Yaşayan Kadın Girişimci, Bitcoin (BTC) Karşılığında Gözleme Satıyor

Kahramanmaraş’ta yaşayan kadın bir girişimci, Bitcoin (BTC) ile gözleme satıyor

kahramanmarasta yasayan kadin girisimci bitcoin btc ile gozleme satiyor 2

Kahramanmaraş’ta yaşayan kadın bir girişimci, Bitcoin (BTC) ile gözleme satıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bir T24 haberine göre, Kahramanmaraş’ta yaşayan Sevim Karadaş, kripto paraların yaygınlaşmasıyla birlikte işletmesinde Bitcoin kabul etmeye başladı. Karadaş, uygulamaya yoğun ilgi olduğunu söyledi.

İşletmesini 6 yıl önce açan Karadaş, gözleme ve bazlama satmaya başladı. Koronavirüs salgınıyla birlikte satışlarda bir düşüş yaşamasıyla birlikte, yeni bir arayışa girdi ve böylece Bitcoin ile ödeme almaya başladı.

Karadaş, satışlarını karekod aracılığıyla gerçekleştiriyor. Kazandığı paranın doğrudan kendi kripto para cüzdanına geçtiğini söyleyen Karadaş, aynı zamanda yatırım da yaptığını söylüyor. Bununla birlikte Bitcoin’in yanında farklı kripto para birimlerini de bir ödeme yöntemi olarak kabul ediyor.

Uygulamaya koyduğu sistemin bir hayli ilgi gördüğünü söyleyen Karadaş şu ifadeleri kullandı:

“6 senedir bu işi yapıyorum. Bazlama ve gözleme yapıyoruz. Pandemi dolayısıyla işlerimizin azalması nedeniyle yenilik arayışına girmeye başladım. Çevremde dijital paraya olan ilginin çoğalmasından dolayı işletme olarak dijital parayla ödemeye geçtik. Bu yeni akıma biz de ayak uydurduk. Gayet güzel satışlarımız var, bu uygulama da yoğun ilgi gördü. Günlük dijital paranın kuruna göre satış yapıyoruz. Mesela bazlama 7,5 lira, o günkü dijital paranın kuru 7,5 liranın karşılığına denk gelen ücret ile satış yapıyoruz. Siparişlerde de dijital parayla ödeme kolaylığı olduğunu da söylüyorum. Bildiğim kadarıyla dijital parayla satış yapan firma olarak biz ilkiz ve satışlarımızı bu şekilde devam ettiriyoruz.”


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x