Yükleniyor...

Kaliforniya’da Politikacılar Kampanyalarında BTC Bağışı Alabilecek

Amerika Birleşik Devletleri'nin Kaliforniya eyaletinde politikacıların siyasi kampanyaları için halktan Bitcoin (BTC) bağışı almasına izin verilecek.

Kaliforniya BTC

Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde politikacıların siyasi kampanyaları için halktan Bitcoin (BTC) bağışı almasına izin verilecek.

Siyasi uygulamalar komisyonu geçtiğimiz gün yaptığı toplantıda Bitcoin gibi dijital para birimleri için bağışlara izin verilen bir oylama gerçekleştirdi.

Kaliforniya’da Siyasi Kampanyalarda Bitcoin (BTC) Bağışı Dönemi

Kaliforniya’daki politikacıların siyasi kampanyaları için Bitcoin ve diğer tüm kripto para birimlerinde bağış almaları, hemen dolara çevirmeleri halinde, kabul edilecek. LA Times’ın haberine göre iki ay sonra yürürlüğe girecek olan yeni yasa, oy birliği ile onaylandı.

Kaliforniya BTC

Kaliforniya önceden kripto paraların katkısını yasaklayan 9 eyaletten birisiydi. Ancak, eyalette bahsedilen yasak kalktı. Bir komisyon personelinin yayımladığı rapora göre de 12 eyalet ve Washington DC, bir şekilde dijital paranın katkılarına onay veriyor.

Küçük bir hatırlatma yapacak olursak federal ofis için hizmet veren adayların kripto para bağışlarını kabul etmelerine izin veriliyordu.

Yasa, adayın bu bağış işlemini gerçekleştirmesi için kayıtlı bir kripto para şirketi ile çalışması gerektiğini şart koşuyor. Ayrıca bağış yapan kişinin adı, mesleği vb. gibi kimlik doğrulama işlemlerini de güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmesi gerekecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner