Yükleniyor...
Sponsored

Kanadalı Kamyoncular, 700.000 Dolar Değerinde Bitcoin Bağışı Topladı

Koronavirüs kısıtlamalarını protesto eden Kanadalı kamyoncular, Bitcoin ile bağış toplamaya başlamalarının ardından yaklaşık 700.

kanadali kamyoncular 700 000 dolar degerinde bitcoin bagisi topladi 6

Koronavirüs kısıtlamalarını protesto eden Kanadalı kamyoncular, Bitcoin ile bağış toplamaya başlamalarının ardından yaklaşık 700.000 dolar topladı. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kanadalı kamyoncular, yaklaşık 700.000 dolara karşılık gelen 16 Bitcoin bağış topladı. Daha önce aktardığımız üzere, bir bağış toplama sitesi olan GoFundMe’de bağışların kısıtlamaya maruz kalmasının ardından protestocular bağışları Bitcoin ile toplamaya başlamıştı.

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk da söz konusu kampanyaya destek verdi. Musk attığı tweette aşı destekçisi olduğunu ancak bu konudaki zorlamalara da karşı olduğunu dile getirdi. Musk’ın bu tweeti, dakikalar içinde yüzlerce etkileşim aldı. 

Protesto, Amerika Birleşik Devletleri’nden Kanada’ya yeniden giren kamyonculara ülke çapında aşılama zorunluluğu getirilmesinin ardından başladı. Ardından “Özgürlük Konvoyu” adlı protesto, tüm koronavirüs sağlık kısıtlamalarına itiraz edecek şekilde gelişti ve Kanada çapında benzer protestolara yol açtı. 

Bağışçılar arasında Kraken borsası CEO’su Jesse Powell da yer aldı. 1 BTC gönderen Powell yazdığı notta “Parayı düzelt, dünyayı düzelt. Mandalar ahlak dışıdır. Çılgınlığa bir son verin” ifadelerini kullandı. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x