Yükleniyor...
Sponsored

Karbon-Nötr Odaklı Bitcoin Madencilik Havuzu Terra Pool Resmen Başladı

DMG ve Argo Blockchain ortaklığındaki yenilenebilir enerji odaklı Bitcoin madencilik havuzu Terra Pool resmen başladı.

karbon notr odakli bitcoin madencilik havuzu terra pool resmen basladi 5

DMG ve Argo Blockchain ortaklığındaki yenilenebilir enerji odaklı Bitcoin madencilik havuzu Terra Pool resmen başladı. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

DMG tarafından Çarşamba günü yapılan açıklamaya göre, havuz için yapılan testler sona erdi ve havuz resmen başlatıldı. Terra Pool, %100 temiz ve yenilenebilir enerjili güç kaynakları elde etmeyi ve madencilik için temiz enerji kullanımını hedefliyor. 

Söz konusu açıklamada havuzun her yıl üçünü taraf bağımsız bir denetim şirketi tarafından denetleneceği ve katılmak isteyen madencilerin havuzun temiz enerji gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığının tespit edebilebilmesi için havuzun güç kaynaklarının doğrulanacağı ifadeleri yer aldı. DMG CEO’su Sheldon Bennett konu hakkında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bugün Terra Pool, geniş ölçekte çalışabilmesi için kapsamlı bir şekilde test edildi ve DMG’nin madencilik operasyonlarının bel kemiği haline geldi. (…) Daha iyi ölçeklendirilmiş bir Terra Pool, piyasaya hazır, “yeşil” ve temiz madencilik ile çıkarılmış Bitcoin sağlayacak.

Bilindiği gibi, Bitcoin enerji FUD’unun ardından Bitcoin madencileri yenilenebilir kaynaklara yönelmiş ve sektörün önde gelenleri bu alandaki girişimlere yatırımlarını duyurmuştu. Terra Pool, söz konusu alandaki son girişim oldu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x