Yükleniyor...

Kaybedilen Bitcoin (BTC) Sayısı, Toplam Arzın %33,96’sına Ulaştı

Glassnode analitik sağlayıcısı tarafından oluşturulan bir tabloya göre, uzun vadeli tutulan veya kaybedilen Bitcoin'lerin (BTC) sayısı son beş ayda 7.

btc11

Glassnode analitik sağlayıcısı tarafından oluşturulan bir tabloya göre, uzun vadeli tutulan veya kaybedilen Bitcoin’lerin (BTC) sayısı son beş ayda 7.131.084’e yükseldi.

Glassnode grafiğini Twitter sayfasında paylaşan Çinli kripto varlık gazetecisi Colin Wu, bu kripto miktarının Bitcoin arzının %33,96’sını oluşturduğunu söyledi.

Wu, toplam Bitcoin arzının üçte birinden fazlasının dolaşım dışı olarak kabul edilebileceği sonucuna vardı. Çünkü bu Bitcoin kıtlığını arttıran bir unsur olarak karşımıza çıkıyor. Bitcoin savunucularının en önemli argümanlarından bir tanesi, altın, fiat ve altcoin’lere nazaran varlığın sınırlı bir arza sahip olmasıdır.

Bununla birlikte “kayıp” olarak nitelendirilen kripto varlıkların bir kısmı, varlığın ilk günlerinde Bitcoin satın alan veya madenciliğini yapan kripto meraklıları tarafından soğuk cüzdanlarda da tutuluyor olabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x