Yükleniyor...
Sponsored

Kenya’da Rezervlerin Bitcoin’e Dönüştürülmesi Tartışılıyor

Kenya Merkez Bankası Başkanı Patrick Njoroge, ülkenin rezervlerini Bitcoin'e (BTC) dönüştürülmesi için dışarıdan baskı yapıldığını açıkladı.

Kenyada Rezervlerin Bitcoine Donusturulmesi Tartisiliyor

Kenya Merkez Bankası Başkanı Patrick Njoroge, ülkenin rezervlerini Bitcoin’e (BTC) dönüştürülmesi için dışarıdan baskı yapıldığını açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yılın başlarında Kenya Merkez Bankası (CBK), dijital para birimi ile ilgili görüş almak için halka danıştı. Kripto paraları ara ara gündemine alan CBK, merkezi dijital para biriminin (CBDC), özel kriptolardan daha güvenli ödeme hizmetleri sağlayarak vatandaşları risklerden korunmasını sağlayabileceğini belirtmişti. Henüz dijital varlıklar konusunda çalışma yürütülmeyen Kenya’da ülke rezervlerinin kripto paraya dönüştürülmesi konuşuluyor.

“Rezervleri Bitcoin’e Dönüştürmek Çılgınlık”

Kenya Merkez Bankası Başkanı Patrick Njoroge, ülkenin rezervlerinin Bitcoin‘e (BTC) dönüştürülmesi için kripto savunucularından baskı geldiğini söyledi.

Njoroge, parlamento üyeleriyle yaptığı toplantıda, rezervlerinin BTC’ye dönüştürülme fikrinin, kripto sektöründe oynaklık göz önünde bulundurulduğunda çılgınlıkla eş değer olduğunu belirtti. Ayrıca, milletvekillerinin de kripto para birimlerini benimsemesi için baskı altında olabileceğine dikkat çekti.

bitcoin

CBK başkanı, ülkenin yalnızca belirli bir sorunu çözmeleri durumunda kripto para birimlerini benimsemeyi tercih edeceğini söyledi. Aynı zamanda, kripto sektörünün bir aldatmaca olmadığından emin olmak için inceleme başlatılması çağrısında bulundu.

CBK daha önce vatandaşlara, ilgili riskleri öne sürerek kripto para birimleriyle uğraşma konusunda uyarılar yaptı. Sektörü yönetmek için kapsamlı bir düzenleme de bulunmuyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x