Yükleniyor...

Kimbal Musk, Tesla’nın Bitcoin Satın Alırken Çevreye Etkisini Bilmediğini Söyledi

Tesla’nın yönetim kurulu üyesi ve Elon Musk’ın kardeşi Kimbal Musk, ETHDenver konferansında şirketin Bitcoin yatırımı hakkında konuştu.

kimbal musk teslanin bitcoin satin alirken cevreye etkisini bilmedigini soyledi 6

Tesla’nın yönetim kurulu üyesi ve Elon Musk’ın kardeşi Kimbal Musk, ETHDenver konferansında şirketin Bitcoin yatırımı hakkında konuştu. Musk, şirketin 1.5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımı yaptığında Bitcoin’in çevresel etkisi konusunda bilgi sahibi olmadıklarını söyledi. Musk yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin’e yatırım yaptığımızda çok cahildik. Çevresel etki hakkında hiçbir fikrimiz yoktu, kelimenin tam anlamıyla bilmiyorduk, iyi bir değer deposu ve varlıkları çeşitlendirmenin iyi bir yolu gibi görünüyorduk. Ve elbette, çevreye ne yaptığımızı söyleyen bir milyon -şaka yapmıyorum, muhtemelen bir milyon- mesaj almak çok uzun sürmedi. Ve tabii ki şirketimiz gelecekte alternatif enerjiler yaratmakla ilgili, bu yüzden bu kararı verirken gerçekten yeterince bilgilendirilmedik.”

Diğer taraftan Musk, Tesla’nın Bitcoin satın alımından mutlak bir pişmanlık duymadığını belirtiyor. Musk blokzinciri endüstrisinin daha çevre dostu bir altyapıya geçmesini umduğunu ve kendi hayırsever organizasyonu Big Green’in daha az enerji tüketen bir blokzincirinde bir DAO yönetişim yapısını benimsediğini söylüyor:

“Kripto paraların çevresel etkisini gerçekten onaylamıyorum ama yaptığı şeye bayılıyorum… Yani bunu çevreye zarar vermeden nasıl yapacağımızı bulmamız gerekiyor… Bu çevresel etkiyle iyi bir seçenek değil.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner