Yükleniyor...

Kocaeli’de Bitcoin (BTC) Cihazlarını Çalan Hırsız Yakalandı!

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde bir kişi, çalıştığı yerde Bitcoin (BTC) madenciliği için kullanılan cihazları çaldı.

bitcoin hirsiz koacaeli

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bir kişi, çalıştığı yerde Bitcoin (BTC) madenciliği için kullanılan cihazları çaldı. Hırsız, kiraladığı bir depoda kendisi için üretim yapmak isterken yakalandı.

DHA’nın haberine göre olay, geçtiğimiz gün Gebze’de bir iş yerinde gerçekleşti. Bitcoin üretimi yapan bir firmanın yetkilileri, sabah işe geldiklerinde Bitcoin madenciliği için kullandıkları 600 bin dolar değerindeki 186 adet makinenin yerinde olmadığını fark etti. Yetkililerin ihbar etmesinin ardından Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) dedektifleri harekete geçti. Yapılan araştırmanın sonrasında firma çalışanlarından A.K.’nin iş yerindeki cihazları çaldığını ve kiralık bir kamyonet ile kiraladığı bir depoya götürdüğünü tespit etti.

Şüpheli A.K.’nin çaldığı cihazları götürdüğü depoya JASAT ekipleri operasyon düzenledi. Bitcoin madenciliği yapmayı planladığı belirlenen A.K. gözaltına alınırken, makineler de sahiplerine iade edildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner