Yükleniyor...

Konami, NFT Koleksiyonundan 162 Bin Dolar Kazanç Elde Etti

Metal Gear Solid, Silent Hill ve Pro Evolution Soccer gibi dünyaca ünlü oyunların yayıncı firması Konami'nin, Castlevania temalı NFT koleksiyonunu 14 Ocak'ta piyasaya süreceğini duyurmuştuk.

konami

Metal Gear Solid, Silent Hill ve Pro Evolution Soccer gibi dünyaca ünlü oyunların yayıncı firması Konami’nin, Castlevania temalı NFT koleksiyonunu 14 Ocak’ta piyasaya süreceğini duyurmuştuk.

Yayıncı firma, Opensea aracılığıyla 14 NFT görseli ve videonun tamamını sattı. Firma toplamda 160 bin doların üzerinde kazanç elde etti.

Konami, NFT ekonomisine girdi. Dün, OpenSea’deki bir müzayedede yayıncı “Konami Memorial NFT Koleksiyonunu” satışa sundu ve Castlevania serisinin 35. Yıl dönümünü kutlamak için oluşturulan 14 ürün sattı. Orijinal Castlevania’dan Drakula’nın Şatosu’nun dijital haritası 26.000 doların üzerinde alıcı buldu.

Konami, NFT Koleksiyonundan Toplam 162 Bin Dolar Elde Etti

castlevania nft

VGC tarafından verilen bilgiye göre, koleksiyonun tamamı 15 Ocak’ta tükendi. “Memorial Collection” aracılığıyla satılan diğer öğeler arasında Castlevania’dan bazı oyun klipleri ve sanal posterler yer aldı. Görünüşe göre birisi bu oyun montajlarından birine 17.000 dolardan fazla para harcadı.

Koleksiyonun tamamı açık artırmada toplam 162 bin dolara satıldı. Şirket ayrıca gelecekte NFT’leri her satıldığında %10’a kadar bir telif hakkı kazanabileceğinden, Konami gelecekte NFT’lerden daha fazla para kazanacak. Konami’nin bu Memorial Collection’dan sonra daha fazla NFT planı var.

Konami, satın aldığınız NFT’nin gelecekte ne olacağını garanti etmediğini şu ifadelerle söylüyor;

“Konami, yalnızca NFT’nin kullanımının sağlanmasından ve NFT için alıcı avantajlarından sorumlu olacak ve NFT’nin kendisi için herhangi bir garanti vermeyecektir.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x