Yükleniyor...
Sponsored

Kongre Üyesi Patrick McHenry, Düzenleyicilere Tepki Gösterdi

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi'nde yer alan Cumhuriyetçi Patrick McHenry, daha fazla kripto düzenlemesi için komite başkanına mektup gönderdi.

mchenry

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nde yer alan Cumhuriyetçi Patrick McHenry, daha fazla kripto düzenlemesi için komite başkanına mektup gönderdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Maxine Waters’a gönderdiği mektupta McHenry, kripto düzenlemeleri hakkında şunları söyledi:

“Bu önemli konuları SEC ve CFTC gibi düzenleyicilere veya yargı organına devretmemeliyiz. Komite, bu varlıkları uygun bir biçimde sınıflandırmak ve kullanımlarını yönetecek kuralları belirlemek için çalışmalarını yapmalıdır.

Benham ve Gensler bu konuda oldukça aktif olsa da CFTC ve SEC’in dijital varlıklar üzerindeki pozisyonları tüzüğe dayanmaktadır. ABD merkezli ticaret platformları, şu anda doğrudan SEC veya CFTC’nin doğrudan yargı yetkisi alrında değildir. Komite, kripto ticaret platformlarının artış gösteren federal düzenlemelerinin gerekli veya uygun olup olmadığını incelemelidir”

Düzenleyici varlıkların sınıflandırılması konusundaki kargaşa hala devam ediyor olsa da, Biden yönetiminin düzenleyicileri son derece iddialı. Gary Gensler, kripto borsalarını menkul kıymetler borsası olarak düzenlemeye zorlamış durumda.

Kongre üyesi McHenry, düzenleyicilerin mevzuat yokluğunda sınırları aştığına inanıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x