Yükleniyor...

Korkutucu İddia: Altcoin’ler Çift Dip Yapabilir!

Twitter'daki Dave the Wave isimli kripto para analisti Bitcoin fiyatındaki düzeltmenin altcoin'lerin çift dip yapmasına neden olabileceğini söyledi.

Altcoinler 1

Twitter’daki Dave the Wave isimli kripto para analisti Bitcoin fiyatındaki düzeltmenin altcoin’lerin çift dip yapmasına neden olabileceğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

2019 yılının başında Bitcoin, altcoin’ler ve kripto para piyasasının geri kalanı dip yapmıştı. O günden bu yana hepsi ABD doları karşısında büyük oranda değer kazandı, ancak Nisan ayından bu yana Bitcoin güçlü bir ralliyle yoluna devam ederken altcoin’ler BTC ve ABD doları karşısında kan kaybederek keskin bir şekilde düşüş yaşadılar.

Bitcoin düzeltme yaparak yoluna devam ediyor, ancak altcoin’ler henüz kaybettiklerini geri kazanabilmiş değiller. Hatta birçoğu daha da değer kaybetmiş durumda. Analist Dave the Wave, Bitcoin’in düzeltmeye devam ettiği ortamda altcoin’lerin çift dip yapacağı görüşünde. Analistin bu öngörüsü gerçekleşecek olursa altcoin’lerin yılında başından bu yana ki en düşük seviyeleri görebilir.

Bitcoin, yılın başında ayı piyasasından çıktı ve dip seviyelerden kurtularak parabolik bir hareketle 13.800 dolara kadar geldi. Ancak ardından 10.000 doların altına uzanan bir düzeltme kaydedildi. Bu düşüşün ardından kendisini yeniden 10.000 doların üzerine atan ve 12.000 dolara kadar dayanan Bitcoin, şimdi boğa momentumunu yakalayarak yoluna devam etmek için mücadele ediyor.

Bitcoin’deki mevcut parabolik yükseliş Bitcoin’in piyasa değerinin Nisan ayından bu yana güçlü bir şekilde yükselmesine, piyasadaki tüm sermayenin Bitcoin’e akmasına neden oldu. Boğa koşusunu kaçırma korkusuyla birçok yatırımcı sahip oldukları altcoin’lerden Bitcoin’e geçiş yaptı. Bu da altcoin’lerdeki düşüşü hızlandırmış durumda.

Dave the Wave, yaptığı son analizinde bir grafikle Bitcoin fiyat hareketi ile altcoin piyasa hareketini karşılaştırdı. Grafikte iki fiyatta açık bir ayrışma görülüyor. Altcoin piyasa değeri kan kaybederken, Bitcoin gözünü yukarı dikmiş durumda. Her iki fiyat arasında açık bir uyumsuzluk var.

Analist, momentumun ve satış baskının altcoin’leri aşağıya itmeye devam etmesi durumunda “altcoin piyasasının çift dip yapabileceğini” ifade ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x