Yükleniyor...

Kraken CEO’su: Bitcoin Fiyatını Artıran Şey Tether’in USDT Arzı Değil

Büyük kripto para borsası Kraken'in CEO'su Jesse Powell, stablecoin şirketi Tether'in Bitcoin fiyatını artırmak için USDT basıp basmadığı konusundaki şüpheleri reddetti.

Tether USDT ve Bitcoin BTC

Büyük kripto para borsası Kraken’in CEO’su Jesse Powell, stablecoin şirketi Tether’in Bitcoin fiyatını artırmak için USDT basıp basmadığı konusundaki şüpheleri reddetti. Powell, TD Ameritrade Network ile yaptığı son röportajda bu yıl içinde artan Tether arzı ile ilişkili olarak borsada daha fazla ABD doları gördüğünü söyledi.

Powell, “Tether’de neler olup bittiğine dair hiçbir bilgim yok, ancak Tether arzında bir artış olduğunda Karaken’e gelen ABD doları miktarında bir artış olduğunu görüyoruz. Diğer borsalarda da durumun aynı olduğundan eminim.” değerlendirmesinde bulundu.

Kraken CEO’suna göre, yeni USDT’nin piyasaya sürülmesi sonrası sadece Blockchain üzerinde Tether olarak temsil edilmiyor ve yüzde 99’u ABD doları olarak borsalara giriyor. “Bu yüzden Tether’in USDT arzının yeni fiat paraların gelmesinin bir sonucu olduğuna inanıyorum.” diyen Powell, son zamanlarda Kraken’e büyük miktarlarda fiat para girişi olduğuna dikkat çekiyor.

Tether’in tüm borsalar arasındaki fiili tedarikin küçük bir parçası olduğuna dikkat çeken Powell, basılan her yeni USDT’nin sisteme gelen gerçek doları yansıttığını belirtiyor. Her yeni USDT arzı ile Bitcoin fiyatının arttığı iddiasına değinen Powell, “Bitcoin fiyatını Tether’in USDT arzı değil, yüksek bireysel yatırımcı talebi artırıyor.” diyor.

Tether, yeni ayın ilk gününde 100 milyon değerinde 100 milyon USDT’yi piyasaya sürmüştü. Şirket, geçtiğimiz ay toplamda 350 milyon dolar değerinde 350 milyon USDT piyasaya sürdü. CoinMarketCap’in verilerine göre, 3.6 milyar dolarlık piyasa değeriyle en büyük 8. kripto para birimi olan USDT’nin son 24 saatteki toplam hacmi 30.1 milyar dolar.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x