Yükleniyor...

Kraken CEO’su, Bitcoin’in (BTC) Düşüşünden Ötürü Endişeli Değil

Bitcoin (BTC) son iki aydır çeşitli fiyat düşüşleriyle karşı karşıya kaldı.

j.powell

Bitcoin (BTC) son iki aydır çeşitli fiyat düşüşleriyle karşı karşıya kaldı. Kraken CEO’su Jesse Powell ise bunun önemli olmadığını düşünüyor.

Bitcoin’in yaşadığı fiyat düşüşleri, kripto para topluluğu içerisinde çeşitli endişeleri de beraberinde getirmiş durumda. Kraken CEO’su Jesse Powell’a göre bu bir “parkta yürüyüş” gibi kripto para için sıradan bir olay.

“Bu benim için sıradan bir gün, sadece parkta bir yürüyüş. Bu, son on yıldır üzerinde bulunduğum rollercoaster’da sadece küçük bir düşüş. Tarihsel olarak, bu geçmişte gördüklerimizle karşılaştırıldığında gerçekten hiçbir şey değil”

Powell, birçok uzmanın da belirttiği üzere, bu tip durumlarda FUD’a kapılanların sektörde yeni olan kişiler olduğuna inanıyor. Zira uzun zaman ölçeğinde Bitcoin hala en iyi performans gösteren kripto varlıklar arasında yer alıyor.

Polkadot’un (DOT) Yükselişi

Powell ayrıca, Polkadot’un Coinbase’teki %70’lik fiyat artışından da söz etti. Bu yükseliş Kraken dahil diğer borsalara ise yansımadı. CEO’ya göre bu önemli bir konu değil ve zaman zaman yaşanan bir şey. Bunun nedeni, kripto pazarlarının birbirine bağlı olmaması ve merkezi sipariş eşleştirme sisteminin olmamasıdır. Bu nedenle, bazı piyasa katılımcıları bir borsada çok büyük işlemler yaparsa, bu sadece o borsayı etkiler. Ancak yeterli zaman verildiğinde, bu etki piyasa yapıcılar ve arbitraj tüccarları aracılığıyla diğer borsalara ulaşabilir.

“Bu hemen hemen her zaman olur. Elbette araştıracaklar. Bizim borsamızda olsaydı araştırırdık”

Çin’in Kripto Baskısı

Powell, Çin’in kripto paralar üzerindeki baskısının ise kötü bir şey olmadığına inanıyor. Zira Çin’in bu hamlesiyle beraber ABD, Bitcoin madenciliği için başat ülke konumuna gelebilir.

“Bu, Amerika Birleşik Devletleri’nin tüm bu madenciliği ele geçirmesi için büyük bir fırsat gibi görünüyor. Kripto para endüstrisinin bir parçasına sahip olmak bizim için büyük bir stratejik kazanç olacaktır”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
2
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x