Kraken ile LINK, OMG ve BAT Japonya'da İşlem Görmeye Başladı • Coinkolik
Yükleniyor...

Kraken ile LINK, OMG ve BAT Japonya’da İşlem Görmeye Başladı

Chainlink (LINK), Basic Attention Token (BAT) ve OMG (OMG) artık Japonya'da Kraken'de işlem görmeye hazır.

kraken japonya

Chainlink (LINK), Basic Attention Token (BAT) ve OMG (OMG) artık Japonya’da Kraken’de işlem görmeye hazır.

Dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan Kraken, 12 Ocak tarihli bir blog gönderisinde Chainlink (LINK), Basic Attention Token (BAT) ve OMG’nin (OMG) artık Japon müşterilerinin kullanımına sunulduğunu duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Jesse Powell, Mt. Gox borsasının 2011’de meydana gelen bir bilgisayar korsanlığı olayından kurtulmasına yardımcı olmak için Tokyo’yu ziyaret ettikten sadece bir ay sonra Kraken’i kurdu. Mt. Gox, Mart 2014’te iflas başvurusunda bulundu. Kraken ise kapanan devin bıraktığı boşluğu doldurmak için Eylül 2014’te Japonya’da ticarete başladı.

Borsa daha sonra, Coincheck soygunu sonrasında Nisan 2018’de Japonya’daki hizmetlerini askıya aldı. Ekim 2020’de Kraken, ülkedeki hizmetlerini yeniden başlattı ve başlangıçta Japon sakinlerinin beş kripto para birimi (Bitcoin, Ether, Litecoin, XRP ve Bitcoin Cash) trade’i yapmasına izin verdi.

Japonya’nın Düzenleyici Ortamı

Ağustos ayında, Japonya’nın ana finansal düzenleyicisi olan Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), kripto para birimi endüstrisi için bu yıl daha sonra açıklanması beklenen daha katı bir düzenleyici çerçeve geliştirmek üzere bir finansal uzman paneli kurdu. FSA ayrıca stablecoin’ler için yeni kısıtlamalar getirmeyi planlıyor.

Japon borsaları da uyum maliyetlerini artıracağı için Mali Eylem Görev Gücü (FATF) tarafından önerilen “seyahat kuralı”nın uygulanmasını engellemeye çalışıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x