Yükleniyor...

Kripto Bankası Sygnum, 90 Milyon Dolar Yatırım Aldı

İsviçreli kripto bankası Sygnum, 90 milyon dolar yatırım alarak 800 milyon dolar değerlemeye ulaştı.

kripto bankasi sygnum 90 milyon dolar yatirim aldi

İsviçreli kripto bankası Sygnum, 90 milyon dolar yatırım alarak 800 milyon dolar değerlemeye ulaştı. 

Düzenlenlemelere tabi bir kripto bankası olan Sygnum, B serisi bir finansman turunda 90 milyon dolar yatırım aldı. Kong Konglu bir finansal hizmetler şirketi olan Sun Hung Kai & Co. tarafından yönetilen turda Animoca Brands, SBI Holdings, Siam Commercial Bank’ın dijital yatırım kolu SCB 10X ve Kanadalı yatırım şirketi Meta Investments gibi katılımcılar da yer aldı. Banka bu yatırım ile, Aave Arc gibi DeFi havuzları ve DeFi’ye odaklanan varlık yönetimi gibi merkeziyetsiz finansa odaklanan yeni ürünler ve hizmetler sunmayı planlıyor. Sygnum Bank ayrıca, geçtiğimiz ay DeFi sektörüne çeşitlendirilmiş riskler sağlayan DeFi+ Core adlı bir yapılandırılmış yatırım ürününü de piyasaya sürdü.

 İsviçre bankacılık lisansına ve Singapur varlık yönetimi lisansına sahip olan Sygnum, spot ve opsiyon alım satımı, saklama, kripto destekli fiat kredileri, kurumsal bankacılık ve varlık yönetimi ürünleri dahil olmak üzere çeşitli kripto hizmetleri sunuyor. Sygnum Singapore kurucu ortağı ve CEO’su Gerald Goh konu hakkında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bilgili dijital varlık yatırımcıları, giderek daha fazla Web 3.0’ın sınırlarında DeFi, NFT’ler, play-to-earn oyunları ve metaverse dahil olmak üzere yeni fırsatlar arıyorlar. Tamamen düzenlenmiş dijital varlık hizmetlerimizi ve çözümlerimizi bu yükselen trendlere genişletmek için güçlü küresel stratejik yatırımcı ağımızla ortaklık kurmayı dört gözle bekliyoruz.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x