Yükleniyor...

Kripto Donanım Cüzdanı Trezor, Kimlik Avı Saldırısı Hakkında Kullanıcılarını Uyardı

Bir kripto donanım cüzdan şirketi olan Trezor, bazı kullanıcılarının bu hafta sonu bir kimlik avı saldırısının hedefi olduğuna dair gelen raporları doğruladı.

trezor

Bir kripto donanım cüzdan şirketi olan Trezor, bazı kullanıcılarının bu hafta sonu bir kimlik avı saldırısının hedefi olduğuna dair gelen raporları doğruladı.

Pazar sabahı bir tweet’te Trezor, MailChimp’te barındırılan bir abonelik bülteninin olası bir veri ihlalini araştırdığını söyledi ve kullanıcıları “[email protected]” adresinden e-postaları açmaktan kaçınmaları konusunda uyardı.

Trezor daha sonraki bir gönderide şunları aktardı;

“MailChimp, hizmetlerinin kripto şirketlerini hedef alan içeriden biri tarafından ele geçirildiğini doğruladık. Kimlik avı alanını çevrim dışına almayı başardık. Kaç e-posta adresinin etkilendiğini belirlemeye çalışıyoruz.”

Firma, kullanıcıları ise şöyle uyardı;

“Durum çözülene kadar haber bülteni ile iletişim kurmayacağız. Bir sonraki duyuruya kadar Trezor’dan gelmiş gibi görünen hiçbir e-postayı açmayın. Lütfen Bitcoin ile ilgili faaliyetler için anonim e-posta adresleri kullandığınızdan emin olun.”

Trezor kullanıcıları, Cumartesi günü yaşadıkları kimlik avı girişiminin ekran görüntülerini paylaşmaya başladı. Mesajlara göre, kimlik avı saldırısı, şirkette sahte bir güvenlik ihlali iddiasıyla kullanıcıları Trezor’s Suite masaüstü uygulaması kisvesi altında kötü amaçlı kod indirmeye teşvik etmeye yönelik bir girişimdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner