Yükleniyor...

Kripto Karşıtı Warren Buffett, Bitcoin Bağlantılı Bir Bankaya Yatırım Yaptı

Dünyanın en ünlü yatırımcılarından biri olan ve kripto karşıtlığıyla bilinen Warren Buffett, Bitcoin bağlantılı Brezilya'da bulunan Nubank adlı dijital bankaya 1 milyar dolar yatırım yaptı.

Warren Buffett

Dünyanın en ünlü yatırımcılarından biri olan ve kripto karşıtlığıyla bilinen Warren Buffett, Bitcoin bağlantılı Brezilya’da bulunan Nubank adlı dijital bankaya 1 milyar dolar yatırım yaptı.

Berkshire Hathaway şirketinde CEO olan Buffett, Visa ve Mastercard hisselerinin bir kısmını satarak Brezilya’nın en büyük finans teknolojisi bankası Nubank’a yatırım yaptı. Nubank, ülkedeki Bitcoin yatırımcıları arasında son derece popülerdir. Geleneksel bankacılık sisteminden farklı bir banka türü olan Nubank, diğer bankaların aksine, işlemlerinde kripto para birimine izin verir ve Bitcoin ETF’leri (Borsa yatırım fonu) gibi ürünler sunar.

Warren Buffett’tan, Bitcoin Bağlantılı Nubank’a 1 Milyar Dolarlık Yatırım

v

Warren Buffett’in çok uluslu holding şirketi, Aralık 2021’de İlk Halka Arz’ı (IPO) gerçekleştirmeden aylar önce 500 milyon dolarlık Nubank hissesi satın almıştı. Nubank, 1 milyar dolarlık bu yatırımın şirketlerine yapılan en büyük yatırım olduğunu açıkladı.

Kripto karşıtlığıyla bilinen Warren Buffett, Bitcoin gibi merkeziyetsiz finans çözümlerinin dünya için hiçbir şey yaratmadığını söyleyerek bu teknolojileri ciddiye almadığını dile getirmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner