Kripto Para Analisti Benjamin Cowen'a Göre Bitcoin (BTC) İçin Sırada Ne Var? • Coinkolik
Yükleniyor...

Kripto Para Analisti Benjamin Cowen’a Göre Bitcoin (BTC) İçin Sırada Ne Var?

Popüler kripto para analisti ve trader Benjamin Cowen, önde gelen kripto para birimi 50.

btc nALIZ COWEN

Popüler kripto para analisti ve trader Benjamin Cowen, önde gelen kripto para birimi 50.000 doların altında işlem görmeye devam ederken Bitcoin (BTC) fiyat beklentilerinden bahsetti.

Cowen, yeni yayınladığı videosunda BTC’nin şu anda boğa piyasası destek bandının çok altında bulunduğunu, 20 haftalık basit hareketli ortalama (SMA) ve 21 haftalık üstel hareketli ortalamanın (EMA) birleşiminden oluşan teknik bir gösterge olduğunu belirtiyor. Bitcoin, yazının yazıldığı sırada 46.700 dolardan işlem görüyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

20 haftalık SMA 53.000 dolar civarında ve 21 haftalık EMA 51.000 doların hemen altında, bu da Cowen’e göre Bitcoin’in birkaç ay boyunca bu durumda kalabileceği anlamına geliyor.

“Tarihsel olarak, bunun altında haftalık kapanışlarımız olduğunda 20 haftalık SMA’nın altına düştüğünü biliyoruz – bunun üzerine çıkmadan önce bu durum birkaç ay sürebilir. Yazın hatırlarsanız, Mayıs ortasında aşağı kırıldık ve aslında ağustos ayına kadar yukarı kırılmadık. Bu sefer, Kasım ayının sonunda bunun altına düştük, yani şu ana kadar bir aydan biraz fazla oldu. Demek istediğim, bunun üzerine çıkmadan önce daha gidecek çok yolumuzun olması tamamen mantıklı görünüyor.”

Cowen, Bitcoin’in parabolik bir 1. çeyreğe sahip olacağından şüphe ediyor ve en iyi kripto varlığının “bir süreliğine menzile bağlı” olacağını tahmin ediyor.

“Bitcoin için gerçekten büyük bir piyasa döngüsü çılgınlığı görmüyorum. Hatta 2023’e kadar olmayabilir.”

Analist ayrıca, Bitcoin fiyatının 53.000 doların üzerine çıkması halinde önde gelen kripto para biriminde yükseliş yaşanabileceğini ifade ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x