Yükleniyor...

Kripto Para Balinası, 936 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin (BTC) Taşıdı!

Kripto para piyasası, anonim bir balinanın gerçekleştirdiği yüksek hacimli bir Bitcoin işlemini izliyor.

Kripto Para Balinası 936 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin BTC Taşıdı

Kripto para piyasası, anonim bir balinanın gerçekleştirdiği yüksek hacimli bir Bitcoin işlemini izliyor. Büyük kripto para balinası, 936 milyon dolar değerinde 101.857 BTC’yi sadece 48 cent’e taşıdı.

Bitcoin (BTC) Balinası Hareket Halinde

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İşlem ilk olarak Bitcoin Block Bot olarak bilinen otomatik defter izleyici tarafından tespit edildi. En son blok kaşifi verilerine göre, balina BTC’yi iki ayrı cüzdana bölerek 5.000 BTC’yi bir bilinmeyen cüzdana gönderdi.

BitInfoCharts, 101.857 BTC’nin ilk kez balina cüzdanına 2 Nisan’da girdiğini gösteriyor. Cüzdan en son gerçekleşen önemli miktarda BTC gönderimine kadar herhangi bir büyük hareket görmemişti.

Blockchain teknoloji firması Blockstream’e göre, gizemli kripto balinası zaten SegWit’i kullandığından transfer işlem ücretlerinde %41 tasarruf sağladı. Söz konusu BTC, açık piyasada satılabileceği bilinen herhangi bir kripto borsasına gönderilmedi.

Söz konusu kripto para balinası, BTC’yi güvenlik ve yönetim amacıyla birden fazla adrese kaydıran erken bir yatırımcı olabilir. İşletmenin, müşterileri adına dijital varlıkları yöneten bir kripto para birimi borsası, depolama sağlayıcısı veya kurum olması da mümkün gözüküyor.