Yükleniyor...

Kripto Para Birimleri Amerikan Bankacılık Sisteminin Değerini Aştı

Kripto para piyasası, halka açık Amerikan banka sisteminin değerini aşarak büyük bir dönüm noktasına ulaştı.

kripto

Kripto para piyasası, halka açık Amerikan banka sisteminin değerini aşarak büyük bir dönüm noktasına ulaştı.
Kripto para birimi endüstrisi nihayet uzun süredir aranan bankaları ele geçirme hedefine ulaştı. Bianco Research’ten Jim Bianco’nun belirttiği gibi, toplam kripto pazarı, ABD’deki halka açık bankacılık kurumlarının performansını izleyen S&P Composite 1500 Banks endeksinin değerini aştı.

Dün bildirdiğimiz üzere tüm kripto para birimlerinin kümülatif piyasa değeri, 5 Nisan’da ilk kez 2 trilyon doları aştı. Bianco, dönüm noktasını, devam eden rallinin ortasında pazar payı iki yılın en yüksek seviyesine yaklaşan altcoinlere bağlıyor. Araştırmacı, muazzam kazanımlarına rağmen daha fazla çalışma alanına sahip olduklarına inanıyor.

EyQlVgJWgAkGl5G 0

Azalan hakimiyetine rağmen, Bitcoin tek başına hala JPMorgan Chase, Bank of America ve Wells Fargo’nun toplamından daha değerli. Bir yıl önce ise tüm kripto para piyasası, en büyük ABD bankası olan JPMorgan’ınkinden daha küçüktü.

Sırada Ne Var?

Kripto para piyasası buradan iki katına çıkarsa, brokerları, borsaları, varlık yöneticileri, finans ve leasing şirketlerini içeren tüm Amerikan finans sisteminin değerini aşacaktır. Bianco’nun tahminlerine göre, dünyadaki tüm finans şirketlerini gölgede bırakmak için toplam kripto piyasası değerinin dört katına çıkması gerekecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner