Kripto Para Borsalarında Alım Satım Çiftleri Azalıyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Kripto Para Borsalarında Alım Satım Çiftleri Azalıyor

Bir rapora göre kripto para borsalarındaki alım satım çiftleri gün geçtikçe azalmakta.

kripto para borsalari

Bir rapora göre kripto para borsalarındaki alım satım çiftleri gün geçtikçe azalmakta.

Kripto para borsaları ABD’de SEC‘in yasal mücadelesi ile birlikte zorlu bir dönemden geçiyorlar. Bununla birlikte borsalar SEC’in tanımlamalarına göre bazı işlem çiftlerini kaldırdı. Bu da borsalardaki işlem çifti sayısının azalmasına sebep oldu.

Kripto Borsalarında İşlem Çeşitliliği Azalıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para borsalarında spot alım satım çiftlerinin sayısı düşmeye devam ediyor. The Block Research tarafından derlenen verilere göre, büyük borsalardaki spot çiftlerin sayısı yıl boyunca azalmıştır. Binance gibi küresel hacme sahip bir borsada, Ocak ayındaki 1.420 olan spot çifti Temmuz ayında 1.380’e düştü. Binance’in kardeş şirketi BinanceUS’te ise aylık spot çiftlerinin Haziran’daki 337’den Temmuz’da 184’e gerilediği görüldü.

islem hacmi

Bu düşüşe, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Coinbase ve Binance gibi borsalara karşı açtığı davalar sebep olmuş olabilir. Coinbase tarafından desteklenen aylık spot ticaret çiftlerinin sayısı Mart ayındaki 557’den Temmuz ayında 524’e düştü.

Benzer şekilde, Kraken gibi diğer borsalarda da spot çiftlerin sayısında düşüş yaşanmıştır. Kraken’de çiftlerin sayısı Şubat ayındaki 668’den Temmuz ayında 651’e geriledi.

Bu gelişmeyle birlikte, kripto para yatırımcıları artık daha az çift üzerinde işlem yapma imkanına sahiptir. Spot çiftlerin azalması, kripto piyasasında bir daralmaya işaret edebilir ve yatırımcıların işlem yapabilecekleri çeşitli varlık çiftlerinin azalmasıyla sonuçlanabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x