Anasayfa Altcoinler Kripto Para Borsası Bitfinex'i Hacklemekle Suçlanan İki İsrailli Kardeş Tutuklandı!

Kripto Para Borsası Bitfinex’i Hacklemekle Suçlanan İki İsrailli Kardeş Tutuklandı!

Dev kripto para borsası Bitfinex’i hacklemek ve birçok kripto para borsasına kimlik avı saldırıyla suçlanan iki İsrailli kardeş tutuklandı.

Bir İsrail polisi sözcüsü Finance Magnates’e açıklamalarda bulundu ve Eli Gigi ve küçük kardeşi Assaf Gigi’nin siber saldırılar yaparak on milyonlarca dolar çaldıklarının tespit edildiğini söyledi. İki kardeş, birçok borsa kullanıcısının hesaplarına erişim sağlayarak uzun vadeli sistematik kripto para hırsızlığıyla suçlanıyor.

İddiaya göre iki kardeş, iki büyük çevrimiçi kripto para borsasında kimliğini gizledikleri kopya hesaplarla birlikte cüzdanlar oluşturdular ve Telegram grupları ve kripto paralarla ilgili diğer topluluklarda insanları kimlik avı sitelerine yönlendirdiler.

Özellikle iki kardeş 2016’da meydana gelen Bitfinex borsasının hacklenmesiyle suçlanıyor. 2016’daki Bitfinex saldırısı sonrası çalınan fonlar kısa bir süre önce harekete geçmiş ve bilinmeyen cüzdanlara taşınmıştı.

Polis, bilgisayar korsanı iki kardeşin ağına düşürdüğü kurbanların büyük çoğunluğunun Avrupa Birliği ve ABD’de de bulunduğunu ve konunun birçok ülkedeki kolluk kuvvetleri tarafından soruşturulduğunu belirtiyor. Polis, kardeşleri yaklamak için düzenlediği operasyon sırasında belirli bir fonun bulunduğu bir kripto para cüzdanını da ele geçirdi.

Eli Gigi’nin, belirli yeteneklere sahip gençleri seçen İsrail Savunma Kuvvetleri’nden oluşan seçkin bir teknolojik bölümden mezun olduğu bildiriliyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Avatar
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları