Anasayfa Borsalar Kripto Para Borsası Coinbase'e Hack Saldırısı!

Kripto Para Borsası Coinbase’e Hack Saldırısı!

Dev kripto para borsası Coinbase’e Pazartesi günü hack saldırısı yapıldığı ortaya çıktı. Saldırı girişimini tespit eden borsa ivedilikle harekete geçerek saldırıyı eng.

Saldırganların, Coinbase çalışanlarına hedefli oltalama (spear-phishing) adı verilen bir saldırı tekniğiyle borsayı hack’lemek için Firefox’ta keşfedilen sıfır gün (zero-day) açığından yararlanmaya çalıştığı belirtiliyor. Bu saldırı tekniği geçmişte pek çok kez kullanılmış ve birçok borsada deva kayıplara yol açmıştı.

Saldırganlar başarılı olsalardı Coinbase’in arka planına erişim hakkı kazanacaklar ve bu erişimi borsanın fonlarını çalmak için kullanabileceklerdi.

Coinbase’in baş güvenlik sorumlusu Philip Martin, kripto para borsasının saldırıyı nasıl ele aldığına dair daha fazla ayrıntı paylaşmak için dün Twitter’dan açıklamada bulundu. Martin, saldırıda kullanılan kötü amaçlı yazılımları ve altyapıyı birbirinden ayırdıklarını, saldırganın kimliğini tespit etmek için çeşitli kuruluşlarla birlikte çalıştıklarını belirtti.

Mozilla, hatayı düzeltmek için Salı günü Firefox 67.0.3 ve Firefox ESR 60.7.1 olmak üzere yeni sürümleri yayınladı.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları