Yükleniyor...

Kripto Para Borsası Lisansı: WhiteBIT Nasıl Çalışır ve Kimler Tarafından Düzenlenir?

Kripto para birimlerinin yasal çerçevesi ülkeler arasında değişmektedir.

image

Kripto para birimlerinin yasal çerçevesi ülkeler arasında değişmektedir. Sanal varlık ticaretini yasa dışı olduğu bir yerde Bitcoin satın almak mümkün değildir.  Yasal olan yerlerde ise vergiye tabidir. WhiteBIT uluslararası kripto para borsası örneğini kullanarak, kripto para birimlerinin nasıl düzenlendiğini ve hangi yasaların kullanıcıları koruduğunu birlikte ele alacağız.

Kripto para birimi ticareti anonimlik gerektirir ve yasalarla yeterince düzenlenmez. Bu nedenle, kripto para piyasası dolandırıcılar ve siber suçlular için cazip hale gelmiştir. Kripto para birimi satın alacaksanız, kullanacağınız platform hakkında  önceden mümkün olduğunca fazla bilgi edinmeniz faydalı olacaktır.

Finansal sistem katılımcılarını güvence altına almak için FATF uluslararası örgütü kurulmuştur. Bu örgüt, kripto para borsalarının uyması gereken tek tip kurallar yayınlamıştır. Hükümetler arası bir kuruluştur ve kara para aklamayı, terörizm finansmanını önlemek için kripto para birimi düzenlemesine bir takım standartlar getirmeye başlamıştır. Bu nedenle, kripto para borsanın bu tavsiyelere uyması gerektiğini kripto para birimiyle ilgilenen okuyuculara bildirmek önemlidir.

Bir kripto para birimi lisansı, lisansın hangi ülkeden verildiği dikkate alınmaksızın, dünya çapında sanal varlık hizmetleri sağlamanıza olanak tanır.

WhiteBIT kripto para borsası birkaç şirket tarafından yönetilmektedir. Bunlardan en önemlisi Hong Kong’da kayıtlı Clear White Technologies’dir.

Hong Kong’da kriptoyu düzenleyen yasalar olmamasına rağmen,  bu durum, WhiteBIT’in faaliyetlerinin hükümet tarafından kontrol edilmediği anlamına gelmez. Sanal varlık borsa hizmetlerine izin verilmektedir, ancak Çin’in özel idari bölgesinde faaliyet gösteren herhangi bir Bitcoin borsasının Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’ndan (SFC) lisans alması gerekir. FAFT kurallarına uyulması da önemlidir. Hong Kong kripto para borsalarının, yasa gereği bölgede kara para aklama ile mücadele etmesi istenmektedir. Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcısı (VASP) lisansı da gereklidir.

Özet: WhiteBIT dünyaca ünlü bir şirkettir. Kripto para borsası AML ve FATF kurallarına uygun ve lisanslıdır. Bu platformda kolayca ve güvenli bir şekilde Bitcoin veya altcoin satın alabilirsiniz. Müşteri memnuniyetinin kanıtı, şirket hakkındaki olumlu değerlendirmelerdir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x