Yükleniyor...

Kripto Para Emektarı Bobby Lee, Yaz Sonu Bitcoin (BTC) Fiyat Hedefini Açıkladı

Kripto para emektarı Bobby Lee, Bitcoin'in tüm zamanların en yüksek seviyesinden %50’lik bir çöküşün geçmişin piyasa zirvelerini yansıtmadığını söyledi.

Kripto para emektarı Bobby Lee, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesinden %50’lik bir çöküşün geçmişin piyasa zirvelerini yansıtmadığını söyledi.

BTC 70.000 dolar seviyesine yaklaştığında %50’lik bir düşüş öngörüsünde bulunan Lee, Venture Coinist’ten Luke Martin ile yaptığı yeni bir röportajda, Bitcoin’in ne zaman yükselerek altı haneli rakamlara ulaşabileceğini tartıştı: 

“Bence ya yaz sonunda ya da bu yılın sonbaharında 100 bin doları aşacağız ve sonra çok hızlı bir şekilde büyüyecek.”

Bitcoin Lee’nin yolunu takip ederse, lider kripto para biriminin önümüzdeki 3-5 ay içinde mevcut fiyatlardan %200’den fazla değer kazanması gerekiyor.

Lee’ye göre, BTC bir ila üç gün arasında fiyatını katlamayı başardığında, bir piyasa zirvesinden bahsetmeye başlayabiliriz. Şimdiye kadar Lee, Bitcoin fiyatının bu döngü için bir zirve sinyali verecek kadar hızlı bir oranda arttığına inanmıyor:

“Ve başka bir tahminde bulunacağım. Boğa piyasasına girdiğimizde, bunun tüm zamanların en yüksek seviyesi olduğunu nereden biliyorsun? Gerçekten zirveye ulaştığını nereden biliyorsun?… Fiyat bir veya iki gün içinde iki katına çıkarsa –bir ila üç gün civarında bir yerde– o zaman gücü biter ve bu tüm zamanların en yüksek seviyesi olur. Bu piyasa döngüsünün önemli olan noktası şu ki, insanlar her zaman ‘tüm zamanların zirvesine ulaştığımızı nereden biliyorsun?’ diye soruyorlar. Zirve, FUD ve kötü haberlere göre olmuyor.”

Kripto para borsası BTCC’nin kurucusu, çöküşten önceki yuvarlak tepe ve olumsuz haber döngüsünün aksine, boğa koşusunun zirvesinin maksimum öfori ve parabolik fiyat hareketi ile çakışacağını söylüyor:

“Düzenleyici baskılar için çağrılar olduğunda, bu genellikle panik satışıdır. Bu asla zirvenin sonu değildir. Ancak, zirvenin gerçek sonu genellikle yeterli çoşkudan kaynaklanır. Fiyatın çok hızlı yükseldiği ve bunu daha fazla sürdüremediği zaman oluyor, bu yüzden fiyat bir ila üç gün içinde ikiye katlandığında veya %50 ila %100 arttığında gerçekleşiyor diyebilirim.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x