Yükleniyor...

Kripto Para Madencilik Devi 650 Milyon Dolar Zarar Etti!

2018 yılının Kasım ayından bu yana zor günler geçiren kripto para sektörünün bu durumu sadece yatırımcıları değil aslen şirketleri olumsuz yönde etkiledi.

Kripto Para Madencilik Devi Bitmain

2018 yılının Kasım ayından bu yana zor günler geçiren kripto para sektörünün bu durumu sadece yatırımcıları değil aslen şirketleri olumsuz yönde etkiledi. Bu olumsuzluktan nasibini alan şirketlerden birisi de kripto para madencilik devi Bitmain oldu.

Bitmain, 2018 yılında yaşadığı başarısız Hong Kong Menkul Kıymet Borsası IPO başvurusu sonrası ciddi bir darbe almış ve Jihan Wu gibi isimlerin görevine son vermek zorunda kalmıştı.

Görünen o ki Bitmain hala durumunu tam olarak toparlayabilmiş değil. Şirket 2019 yılının ilk iki ayında 625 milyon dolarlık bir kayıp yaşadı. Mart ayına kadar zararını toparlayan şirket, yayınlanan verilere göre sadece Ocak ayında 345 milyon dolar, Şubat ayında ise 280 milyon dolar kaybetti. Bu durum birçok hissedarı endişelendirdi.

Söz konusu kaybın 16 nanometre ASIC madencilik cihazlarının düşük fiyattan satılması sonucu elde edildiği bildiriliyor. Stoktaki madencilik cihazlarının satışların tamamlanmasının ardından yeni cihazlar farklı fiyattan satılarak zarar telafi edilmeye çalışıldı.

Şirketin brüt kar marjının söz konusu ürün sayesinde Nisan ayına kadar yüzde 30 civarında artış yaşaması bekleniyordu. Son olarak kripto para madencilik devi Mart ayının sonunda 7 nanometre Antminer S17 serisini duyurmuş ve 9 Nisan tarihinde piyasaya süreceğini açıklamıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x