Yükleniyor...

Kripto Para Meraklısı Amerikalılar, Ripple (XRP) ve Cardano’dan (ADA) Ziyade Chainlink’i (LINK) Biliyor

Kripto para borsası Gemini tarafından yayımlanan yeni bir rapora göre, kripto para meraklısı ABD'li yetişkinlerin yalnızca %6’sı XRP'yi duydu.

kripto para meraklisi amerikalilar ripple xrp ve cardanodan ada ziyade chainlinki link biliyor

Kripto para borsası Gemini tarafından yayımlanan yeni bir rapora göre, kripto para meraklısı ABD’li yetişkinlerin yalnızca %6’sı XRP’yi duydu. Binance Coin ise %5 ile henüz ana akımın bilincine girmedi. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Katılımcılar ayrıca, CoinMarketCap verilerine göre ilk 10’da yer alan Cardano ve Polkadot’u ise sadece %2 oranında biliyor. 

Gemini, ABD’li yetişkinlerin %63’ünün kripto para meraklısı olduğunu keşfetti. Bunları %14’ü halihazırda kripto para sahibiyken %23’ü herhangi bir kripto para tutmakla ilgilenmiyor.

Bitcoin Lider

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, ABD’li yetişkinlerin %95’i Bitcoin’i duyduğunu belirtti. Bu etkileyici oran, lider kripto para biriminin son birkaç yıldır tadını çıkardığı ana akım medyanın kapsamını yansıtıyor.

Amerikalılar, Bitcoin’in 269 milyar dolarlık piyasa değerine sahip en yakın rakibi olan Ethereum’dan ise çok daha az haberdar ve sadece %38’i Ethereum’u biliyor. 

Bitcoin Cash ve Litecoin sırasıyla %24 ve %16 ile üçüncü ve dördüncü sırada yer alıyor. Önde gelen stablecoin ihraççısı Tether ise en popüler beşinci kripto para oldu. 

Merkeziyetsiz oracle platformunun arkasındaki kripto para birimi olan Chainlink’i ise %8 oranında biliniyor. 

kripto para meraklisi amerikalilar ripple xrp ve cardanodan ada ziyade chainlinki link biliyor 1

Demografik Veriler

Çalışmada, kripto para yatırımcılarının %74’ünü erkekler oluşturdu. Bununla birlikte, cinsiyet dağılımı kripto para meraklıları arasında neredeyse eşit seyretti: %53 erkek ve %47 kadın.

Kripto para sahiplerinin ortalama hane geliri 111.000 doları işaret etti. Amerikan kripto para sahiplerinin çoğunluğu %71 ile beyaz. 

Çoğu yatırımcı kripto para birimlerini uzun vadeli bir yatırım olarak görüyor. Ortalama bir Bitcoin sahibi 8.512 dolar değerinde BTC’ye sahip.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x