Yükleniyor...

Kripto Para Piyasasının Washington’dan Gelen Kötü Haberlere Rağmen Büyük Bir Düşüş Yaşamamasının 2 Nedeni

Kripto para piyasası, Washington’dan gelen kötü haberlere rağmen iyi durumda.

kripto para piyasasinin washingtondan gelen kotu haberlere ragmen buyuk bir dusus yasamamasinin 2 nedeni

Kripto para piyasası, Washington’dan gelen kötü haberlere rağmen iyi durumda. Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, kripto para birimlerinin altyapı tasarısı tartışmasından çok fazla etkilenmemesinin iki nedenini açıkladı.

Bitcoin dün, altyapı tasarısı haberleriyle 43.800 dolar seviyesine kadar geriledi. Ancak yayın saati itibariyle 45.647 dolar seviyesinden işlem gören kripto para, bu olumsuz haber tufanından çok da fazla etkilenmedi. 

Ethereum da benzer şekilde, son iki gün içinde %9’dan fazla düşerek baskı altında kaldı. Ancak Ethereum da yayın saati itibariyle 3.000 dolar seviyesini geri almayı başardı. 

Yine de piyasanın göreceli sakinliği bazı ayıları hazırlıksız yakalamış olabilir.

Bir tweet’te Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, kripto para piyasasının büyük bir lobi gücü olduğunu kanıtladığı için sert bir şekilde çökmediğini iddia ediyor. CEO ikinci neden olarak da bu haberlerin neden merkeziyetsiz sistemlere ihtiyaç duyulduğunu kanıtladığını belirtiyor.

Daha önce aktardığımız üzere Senatör Ted Cruz, Senato Çoğunluk Lideri Chuck Schumer’in kripto para vergilendirmesini genişletmeyi amaçlayan hükümde yapılan önemli değişiklik üzerinde bir oylama yapmayı reddetmesinin ardından endüstrinin milletvekilleri tarafından “sıkıştırıldığını” tweet’lemişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x