Yükleniyor...

Kripto Para Şirketleri, AB’nin Önerdiği Düzenlemelere Karşı Çıkıyor

Avrupa Birliği, dünyanın dört bir yanındaki ülkeler ve yargı bölgeleri gibi kripto para endüstrisini düzenlemeye çalışıyor.

avrupa birligi kripto

Avrupa Birliği, dünyanın dört bir yanındaki ülkeler ve yargı bölgeleri gibi kripto para endüstrisini düzenlemeye çalışıyor.

40’tan fazla kripto para şirketi, Avrupa Birliği ‘nin (AB) önerdiği kripto para düzenlemelerini uygulamamasını istedi.

Kripto para şirketleri, 13 Nisan’da 27 AB maliye bakanına bir mail göndererek, Mali Eylem Görev Gücü (FATF) kapsamında halihazırda yürürlükte olan kripto para kurallarının ötesine geçmemesini istedi.

“AB’nin Kripto Varlıkları Düzenleme Kuralları Diğer Ülkelere Göre Daha Zor”

kripto para avrupa birligi

Mail, CoinShares başkanı Jean-Marie Mognetti ve DeFi Technologies’in CSO’su Diana Biggs tarafından düzenlendi.

Mognetti Reuters’e verdiği demeçte, AB’nin dijital varlıkları düzenleme kurallarının diğer ülkelere göre daha zor olduğunu ve bunun kripto para işletmelerinin Avrupa’da genişlemesini engellediğini söyledi.

Avrupa Birliği, dünyadaki diğer yargı bölgelerini takip ederek, son zamanlarda hızla büyüyen ve genişleyen kripto para sektörü için ciddi düzenlemeler getirme yolunda çalışmalarını sürdürüyor.

Mart ayında Avrupa Birliği milletvekilleri, Bitcoin ve diğer dijital para birimi işlemlerine yeni kurallar getirmek için oy kullanmıştı. Bu kurallar uygulanırsa, kripto borsaları ve bu alandaki diğer şirketler, kripto işlemlerindeki katılımcıların kişisel verileri hakkında bilgi toplayabilecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x