Yükleniyor...

Kripto Para Topluluğu, Facebook’un Bitcoin (BTC) Tuttuğu Söylentisini Konuşuyor

Kripto para topluluğu, Facebook'un Bitcoin'e (BTC) sahip olabileceğine dair bir söylentiyi tartışıyor.

btc facebook

Kripto para topluluğu, Facebook’un Bitcoin’e (BTC) sahip olabileceğine dair bir söylentiyi tartışıyor. Hatta iddialar göre şirketin yarın bunu duyurması muhtemel.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Birkaç büyük kripto para topluluğu üyesi, Facebook sosyal medya devinin Bitcoin’i bilançosunda tutuyor olabileceği söylentisini tartışıyor.

Facebook, Gizlice Bitcoin mi Tutuyor?

Bu dedikodudan bahseden önemli isimler arasında Morgan Creek Digital’in ortağı olan Jason A. Williams, İngiliz girişimci ve yatırımcı Alistair Milne ve Messari’de kıdemli araştırma analisti Mira Christanto yer alıyor.

Hatta Bitcoin’in 53.000 dolar seviyesinin üzerindeki mevcut yükselişinin Facebook’un Bitcoin satın almasından kaynaklanabileceği varsayılırken, 48.000 doların altına varan son düşüş ise Tesla’nın BTC sahiplerinin yüzde 10’unu satmasından kaynaklandığı iddia ediliyor.

Alistair Milne, Crypto Twitter’da dolaşan bir söylentiye göre, Facebook’un bilançosunda Bitcoin olduğunu söyledi. Söylentiye göre şirketin bu gerçeği, yarın piyasalar kapandığında üç aylık sonuçlarını açıkladıktan sonra ortaya çıkaracak: 28 Nisan’da.

Böyle bir durumda analistlere göre bu topluluk tarafından büyük bir yükseliş sinyali olarak alınacak ve muhtemelen başka bir Bitcoin rallisini tetikleyecektir. Facebook’un BTC satın alması, Tesla’nın bu yılın başlarında 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını açıkladığında piyasaya yaptığı benzer bir etkiye sahip olabilir. Ancak bugün, e-araba üreticisinin Bitcoin’in likiditesini kanıtlamak için BTC zulasının yüzde 10’unu sattığı ortaya çıktı. Ancak Musk, şahsına ait Bitcoin’lerin hiçbirini satmadığını açıkladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x