Yükleniyor...

Kripto Para Uzmanı Tone Vays’e Göre Bitcoin’deki Son Ralli Mantık Dışı!

Kripto para piyasası geçtiğimiz birkaç haftada ciddi oranda yükseliş kaydetti.

Tone Vays Bitcoin BTC

Kripto para piyasası geçtiğimiz birkaç haftada ciddi oranda yükseliş kaydetti. Kripto para analisti ve uzmanı Tone Vays’e göre, Bitcoin’deki (BTC) son fiyat hareketi irrasyonel. Vays, Consensus 2019 konferansında verdiği röportajda “Son birkaç gündür piyasa çok mantıksız davranıyor” dedi.

İrrasyonel BTC Fiyatı

Analist, Bitcoin’in 3.000 dolara düştüğü dönemde onu 5.100 dolara götürecek bir boğa koşusunu beklediğini ve 6.400 dolara kadar yükselebileceğini öngörmüştü. Nitekim Bitcoin son dönemde 8.300 dolara kadar yükseldi.

Vays, belirtilen boğa tuzağı bölgesini geçen fiyat artışını dikkate alarak şunları söyledi:

6.400 doları kırdık ve birkaç gün içinde 8.300 dolara çıktık. Bunun neden olduğunu anlamadım. Grafiklerde buna sebep olması gereken hiçbir şey göremiyorum. Temelde değişen, buna sebep olması gereken bir şey görmüyorum. Bu şimdiki hareket bana bir şey ifade etmiyor.

Mevcut fiyat hareketinden dolayı Vays son derece dikkatli. Analist, fiyatlarda ciddi bir geri çekilme beklediğini ifade ediyor. Ona göre Bitcoin fiyatında yüzde 30 ila yüzde 40 arasında bir geri çekilme yaşanabilir. Vays, böyle bir durumda Bitcoin’in 4.000 doların üzerinde tutunmayı başarabilmesinin ayı piyasasının sona erdiği anlamına geldiğini belirtiyor.

Piyasadaki son yükseliş ve irrasyonel coşku karşısında Vays son derece tedirgin gibi gözüküyor:

Ne kadar irrasyonel bir hareket olursa, acı o kadar büyük olur. Piyasanın son zamanlarda mantıksız bir şekilde yükselişinde olanları gördük. 20.000 dolara ulaştık ve insanlar hala bundan dolayı acı çekiyor.

Vays, Bitcoin fiyatının 10.000 ile 12.000 dolar arasında bir noktaya ulaşması durumunda sonuçların şu anda olanlara nispeten benzer olacağı görüşünde:

10.000 dolarda yüzde 40’lık bir düzeltme bizi 6.000 dolara getirir.

Şu anda Vays, Bitcoin’in fiyatının nereden çıktığına bağlı olarak, 4.000 dolar, 6.000 dolar ve potansiyel olarak 5.000 dolar seviyesine bakılması gerektiğini belirtiyor. 14 Mayıs’da röportaj verdiği dönemde Bitcoin fiyatının 7.800 dolar civarında olması nedeniyle Vays, fiyatın 4.000 dolara düşmesinin büyük olasılıkla gerçekleşeceğini söyledi. Bununla birlikte analist, Bitcoin fiyatının 3.000 doların altına düşme ihtimalinin 6.000 dolardan 4.000 dolara düşme ihtimalinden daha düşük olduğunu belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x